خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

امام جمعه شهرکرد: امام خمینی(ره) مردم را به خودباوری و خودکفایی رساندند

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 20 بهمن 1402 - 17:13
امام جمعه شهرکرد گفت: در زمان انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) مردم را به خودباوری رساندند و به آنان راه خودکفایی را آموختند.
امام،انقلاب،توجه،كشور،بختيار،بيعت،نكونام،شهركرد،برائت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اظهار داشت: قبل از انقلاب، مردم کشور ما را با خودتحقیری روبه‌رو کرده بودند و به ملت القا کرده بودند که شما نمی توانید در کشور سازندگی و خودکفایی داشته باشید یا از طرف دیگر القا می‌کردند شما آقایی کنید و کشورهای دیگر می‌سازند و شما فقط مصرف کننده باشید اما از زمان انقلاب، امام خمینی(ره) مردم را به خودباوری رساندند و به آنان راه خودکفایی را آموختند.
وی افزود: امروز بعد از گذشت حدود 45 سال از انقلاب پیشرفت‌های قابل توجهی در همه زمینه‌های علمی، پژوهشی، فناوری، پزشکی، موشکی، دفاعی و...
را می‌بینیم که شاید خودمان به دلیل وجود مشکلات اقتصادی داخلی نسبت به آن‌ها توجه لازم را نداشته باشیم اما کشورهای غربی و آمریکا خوب می‌دانند که این رشد و توسعه چه معنایی برای کشور ما دارد.
امام جمعه شهرکرد با اشاره به جنایات رژیم کودک‌کش صهیونیسم، بیان داشت: رهبر انقلاب، همه جامعه انسانی را به موضوع غزه توجه دادند و فرمودند این مسئله نه تنها مصیبت جهان اسلام است که همه بشریت باید بیدار باشند و درباره آن مطالبه داشته باشند.
نکونام با اشاره به بیستم بهمن ماه سالروز بیعت بختیاری‌ها با امام خمینی(ره) در سال 57، عنوان داشت: این روز بزرگ در تقویم ثبت شده است و باید گرامی داشته شود و حتی باید ستادی برای آن تشکیل شود که هر ساله برنامه‌های متنوعی برای بزرگداشت آن اجرا شود زیرا این قشر فداکار برای برائت خود از بختیار به سوی امام رفتند و با ایشان بیعت کرده و از بختیار برائت جستند.
وی تشریح کرد: اعیاد شعبانیه از جمله میلاد امام حسین(ع)، و حضرت ابوالفضل(ع) و امام سجاد(ع) در پیش‌رو هستند و انتخابات امسال نیز از برنامه‌های بسیار مهم است که مردم همیشه در صحنه باید آن را مورد توجه قرار دهند.
انتهای پیام/7540/.