خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اختصاص 10 هزارمیلیارد تومان برای تولیدکنندگان ادوات کشاورزی

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 20 بهمن 1402 - 16:55
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت:خوشبختانه از ابتدای سالجاری برای کشاورزان و همچنین تولید کنندگان حدود 10 هزار میلیارد تومان تسهیلات  بانکی توافق شد . همچنین در آبان ماه مشکل اختلاف سامانه 124 پیش فاکتور نیز حل شد.
كشاورزي،ادوات،توليد،نمايشگاه،كشور،مكانيزاسيون،جهاد،مشهد،دنبا ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد،کریم ذوالفقاری در حاشیه نوزدهمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی ادوات، ماشین آلات و مکانیزاسیون مشهد اظهارداشت: یکی از افتخارات صنعت در سطح کشورمان، تولید ماشین‌ها، ادوات و دنبال بندهای کشاورزی و به نوعی تراکتوری است؛ بحث ادوات و دنبال‌بندهای ماشین‌های کشاورزی یکی از موضوعاتی است که مکانیزاسیون کشاورزی نامیده می‌شود که سبب ایجاد آسایش برای کشاورز و همچنین افزایش کیفیت محصول تولیدی می‌شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اعلام این خبر که از سال آینده شرکت‌های توانمند استان خراسان رضوی سالانه 3 هزار دستگاه در سه مدل تولید را آغاز خواهدکرد، بیان داشت: اگر چه متولی تولید ماشین‌های کشاورزی وزارت صمت است اما وزارت کشاورزی نیز متولی تامین تسهیلات و ترویج ماشین‌های خوب با تست و آزمون درمزارع است.
وی تاکیدکرد: خوشبختانه از ابتدای سالجاری برای کشاورزان و همچنین تولید کنندگان حدود 10 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی توافق شد.
همچنین در آبان ماه مشکل اختلاف سامانه 124 پیش فاکتور نیز حل شد.
رئیس مرکز مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: تا کنون رقمی معادل دو هزار میلیارد تومان پرداخت شده که این عدد برای تامین ادوات کشاورزی و به نوعی نیز سرمایه در گردش برای تولیدکنندگان ماشین‌های کشاورزی به حساب می‌آید.
وی نمایشگاه کشاورزی مشهد را بزرگترین نمایشگاه کشاورزی ایران عنوان کرد و گفت: در کشورمان بیش از 550 شرکت ادوات و ماشین‌های کشاورزی را با بهترین استانداردها تولید می‌کنند که بیش از 300 شرکت دراین نمایشگاه حضور دارند و این درحالیست که بیش از نیمی از این شرکت ها از استان خراسان رضوی است و مابقی از سراسر کشور حضور دارند.
ذوالفقاری با اشاره به اینکه درحال حاضر هیچ ماشین و دنبال بندی در سطح کشور و یا در دنیای فناوری وجودندارد که ساخته شودو صنعتگران ما توان ساختش رانداشته باشند، تاکید کرد: به غیر از موتورشان که در برخی از آن ها دنده‌ها وارد می‌شود ،بقیه قطعات و ادوات و دنبال بندهای کشاورزی در داخل کشور ساخته می‌شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی خاطر نشان ساخت: خوشبختانه در حوزه صادرات نیز به کشورهای اطراف و همچنین کشورهای آفریقایی صادرات خوبی انجام می شودکه علاوه بر ایجاد اشتغال خوب ،شاهدارزآوری قابل توجهی هم برای کشور هستیم.
انتهای پیام/282/.