خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

برای صدور صورت حسابِ الکترونیک نیازی به استخدام حسابدار نیست

تسنیم | اقتصادی | جمعه، 20 بهمن 1402 - 16:37
بر اساس اعلام سخنگوی سازمان مالیاتی کشور، برای صدور صورت حساب الکترونیک نیازی به حسابدار نیست.
اشخاص،حقيقي،ماليات،تسنيم،حسابدار

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی در پاسخ به این سوال که به منظور اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی آیا گروهی از اشخاص حقیقی نیازمند حسابدار خواهند بود یا خیر، گفت: با توجه به برآورد اولیه ما و امکاناتی مانند پُز اندرویدی، اپلیکیشن و وب سرویس‌هایی که از سوی شرکت‌های معتمد ارائه می‌شود، برای ارائه صورت حساب به سامانه مودیان نیازی به حسابدار نخواهد بود.
وی افزود، ضمن اینکه برای اراسال صورت حساب از طریق شرکت‌های معتمد به سازمان امور مالیاتی نیازی به پرداخت هزینه از سوی اشخاص نیست.
به گزارش تسنیم، اشخاص حقیقی که فروشِ تک نرخ دارند، یعنی کالاهایی می‌فروشند که نرخِ یکسانِ مالیات ارزشِ افزوده دارند می‌توانند از امکان استفاده از رسید دستگاه کارتخوان خود به عنوان صورتحساب نوع سه بهره‌مند شوند.
به طور مثال، اگر شخص حقیقی (صرفا کالاهایی که می‌فروشد مالیات ارزش افزوده 9% دارد یا همه آنها معاف از مالیات ارزش افزوده است) تکلیفی جز استفاده از پوزهای متعارف ندارد.
انتهای پیام/