خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

گاز منوکسید کربن ۱۱ نفر را در یک تالار عروسی مسموم کرد

مشرق | اجتماعی و حوادث | جمعه، 20 بهمن 1402 - 13:14
۱۱ نفر در اثر مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در یکی از تالارهای عروسی در اردبیل راهی بیمارستان شدند.
گاز،تماس،حادثه،مونوكسيدكربن،مسموميت،آمبولانس،علائم

به گزارش مشرق، ساعت ۲۳ و ۱۵ دقیقه روز پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه ۱۴۰۲ طی تماس با اورژانس و به‌دنبال مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در یک تالار عروسی در شهرستان اردبیل، بلافاصله یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۲ دستگاه آمبولانس ۱۱۵ به محل حادثه اعزام شدند.
در این حادثه ۱۱ نفر به‌دلیل مسمومیت با مونوکسیدکربن پس از انجام اقدامات اولیه درمانی به بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل منتقل شدند و خوشبختانه این حادثه تاکنون فوتی نداشته است.
مونوکسید کربن گازی بی‌رنگ، بی‌بو، بی‌مزه و غیرمحرک است که در اثر سوختن ناقص سوخت‌های فسیلی همچون نفت، گاز، بنزین، گازوئیل و ذغال چوب حاصل می‌شود.
از علائم عمومی تماس طولانی با گاز منوکسید کربن می‌توان به سردرد،گیجی و خواب آلودگی اشاره کرد که در ادامه تماس فرد با این گاز مرگبار شاهد علائم دچار تهوع،استفراغ و تپش قلب می‌شود و در نهایت با استنشاق بیش از حد این گاز، کاهش هوشیاری و مرگ رخ می‌دهد.
با رعایت موارد ایمنی استفاده از وسایل گرمایشی نفتی و گازی، میتوانیم از یک فاجعه‌ای بزرگ به نام مرگ و از هم پاشیدن خانواده خود جلوگیری کنیم.