خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رقابت 6 نفر برای انتخابات مجلس خبرگان در استان فارس/ پیش بینی 3514 شعبه اخذ رأی

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 20 بهمن 1402 - 12:56
رئیس ستاد انتخابات فارس از اعلام نهایی اسامی کاندیدای نمایندگی مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری با حضور 6 نفر خبر داد.
خبرگان،انتخابات،مجلس،رهبري،فارس،شرايط،نفر،تاييد،استان،كرسي

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، اسماعیل قزلسفلی با اشاره به اینکه 20 نفر برای تصدی نمایندگی مردم شریف و ولایت‌مدار استان فارس در مجلس خبرگان رهبری ثبت‌نام کرده بودند، از تایید صلاحیت 6 نفر از آنان خبر داد و اظهار داشت: ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ 11 اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود که 6 نفر از واجدین شرایط، برای کسب اعتماد استان فارسی‌ها به رقابت می‌پردازند.
رئیس ستاد انتخابات فارس از تایید حضرات آیات احمد بهشتی، سید علیرضا دانا، سیدمحمد علی مدرسی طباطبایی، علی‌اکبر کلانتری، لطف‌الله دژکام و علیرضا پیروزمند خبر داد و افزود: طبق اعلام شورای نگهبان قانون اساسی و اعلام وزارت کشور این اسامی نهایی است.
وی با بیان اینکه مجلس خبرگان رهبری 88 کرسی دارد، اظهار کرد: از این تعداد کرسی نمایندگی در مجلس خبرگان، 5 کرسی متعلق به استان فارس است که با مشارکت سیاسی و اجتماعی مردم فهیم فارس، 5 نفر، به مدت 8 سال بر کرسی‌های فارس تکیه خواهند زد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس با تأکید بر اینکه صلاحیت نامزد‌های مجلس خبرگان رهبری در دو حوزه عمومی و علمی بررسی می‌شود، یکی از اصلی‌ترین دلایل عدم تایید افراد را مربوط به احراز شرایط علمی دانست و ادامه داد: بر اساس قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، شرط برگزاری انتخابات در تمام حوزه‌های انتخابیه برخورداری از فضا و شرایط رقابتی است لذا تا شرایط لازم برای برگزاری انتخابات وجود نداشته باشد، انتخاباتی برگزار نخواهد شد.
وی تصریح کرد: با توجه به تایید 6 نفر از ثبت‌نام‌کنندگان، طبق قانون انتخابات خبرگان، در استان شرایط رقابتی وجود دارد و 11 اسفند ماه شاهد برگزاری انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در 3514 شعبه اخذ رای خواهیم بود.
انتهای پیام/424/.