خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 10 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ودیعه گذاران آبان 1386 برای ثبت نام حج فراخوانده شدند

تسنیم | اجتماعی و حوادث | جمعه، 20 بهمن 1402 - 12:56
با تکمیل نشدن ظرفیت ثبت نام حج تمتع 1403 فرصت برای ودیعه گذاران آبان 1386 نیز فراهم شد.
دارندگان،قبوض،حج،تمتع،تاريخ،متقاضيان

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، طبق برنامه‌ریزی‌‌های صورت گرفته از سوی سازمان حج و زیارت، ثبت‌نام مقدماتی از افراد واجد شرایط تشرف به حج تمتع برای سال آینده از 15 دی ماه آغاز شد اما اما با تکمیل نشدن ظرفیت، فرصت ثبت‌نام برای گروه دیگری از دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری فراهم شده است.
بر این اساس فرصت ثبت‌نام برای دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا پایان آبان 1386 نیز فراهم شده و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه reserve.haj.ir نسبت به ثبت نام و واریز وجه عالی‌الحساب به مبلغ 140 میلیون تومان اقدام کنند.
دارندگان اسناد حج دارای اولویت‌های مذکور فقط در صورتی می‌توانند کاروان انتخاب کنند که در مرحله پیش ثبت‌نام، مبلغ علی‌الحساب حج تمتع را پرداخت کرده باشند.
برای ثبت‌‌نام از متقاضیان شرکت در حج تمتع، 4 گروه برای فراخوان تعیین شده بود که شامل دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا تاریخ 1385/12/29، دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا تاریخ 1386/02/31، دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا تاریخ 1386/04/31 و دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا تاریخ 1386/05/01 بود.
پیش از این با تکمیل نشدن ظرفیت، فرصت ثبت‌نام برای دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا پایان شهریور و مهرماه 1386 نیز فراهم شده بود و فراخوان دیگر ودیعه‌گذاران به‌صورت روزشمار تا تکمیل ظرفیت کاروان‌ها ادامه خواهد داشت.
امسال ثبت‌نام برای حج تمتع با پیش‌‌ثبت‌‌نام آغاز شده است به این معنی که متقاضیان برای تشرف به حج اعلام آمادگی می‌کنند و 140 میلیون تومان به‌عنوان پیش‌پرداخت، واریز می‌کنند و زمانی که کاروان‌ها اعلام شد از طریق کد ملی و کد رهگیری، برای انتخاب کاروان وارد سامانه می‌شوند.
انتهای پیام/