خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رئیسی: مجلس و دولت قوی می‌توانند ایرانی قوی را رقم بزنند - تسنیم

تسنیم | سیاسی | جمعه، 20 بهمن 1402 - 11:14
رئیس جمهور با بیان اینکه از تمامی ظرفیت ها باید استفاده شود تا مردم بتوانند بهترین را انتخاب را انجام دهند و این انتخاب سبب تشکیل مجلس قوی شود، گفت: مجلس قوی و دولت قوی می توانند ایرانی قوی را رقم بزنند.
اسلامي،قوي،رأي،اساس،انتخاب،انقلاب،مجلس،جمهوري،كشور،رئيسي،مبتني

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور امروز جمعه (20 بهمن ماه) در آئین افتتاحیه 200 کانال تلویزیونی تبلیغات برای پوشش مناظرات انتخاباتی دوازهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: موضوع مهم جمهوریت نظام است، همواره در این 44 سال و در بهار چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی این افتخار را داریم که در دنیا اعلام کنیم نام مردم، سخن از مردم، رای و مشارکت مردم در این کشور جدی است.
وی با بیان اینکه تمامی نهادهای برخاسته از تشکیلات و سازمان و سازوکار اداره کار در جمهوری اسلامی مبتنی بر رای مردم است، تصریح کرد: در دنیا سیاستمداران از نام‌ مردم در جهت پیشبرد اهداف سیاسی خود بهره می‌برند ولی در جمهوری اسلامی اینگونه نیست، وقتی امام (ره) می‌گفتند میزان رأی ملت است، حقیقتا مردم را باور داشت یا وقتی رهبر انقلاب می‌گویند اساس رأی مردم است، مردم را باور دارند.
رئیسی تاکید کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی شاید بتوان گفت در هر سال یک انتخابات در این سال ها برگزار کرده‌ایم، یعنی رجوع به رأی مردم در تعیین همه سازوکارهای امور کشور، که این افتخاری برای جمهوری اسلامی است.
وی با بیان اینکه از تمامی ظرفیت‌ها باید استفاده شود تا مردم بتوانند بهترین را انتخاب را انجام دهند و این انتخاب سبب تشکیل مجلس قوی شود، یادآور شد: مجلس قوی و دولت قوی می‌تواند ایرانی قوی را رقم بزند، حضور همه مردم برای انتخاب تاثیر گذار است و استفاده از همه ظرفیت‌ها تکلیفی در سیاست های مصوب و ابلاغی نظام است.
رئیس جمهور ادامه داد: در نظام‌های سرمایه‌داری، اساس تبلیغات مبتنی بر قدرت و ثروت است یا عکس و تصاویر با هم رقابت می‌کنند.
اما در کشور ما زمینه‌ای ایجاد شده است که ایده‌ها و برنامه‌ها می‌توانند با هم رقابت کند.
بر همین اساس در این اقدام ابتکاری صدا وسیما که نخستین اقدام در طی این سالهاست، ظرفیتی آسان، ارزان، فراگیر و عادلانه ایجاد شده است.
در حال تکمیل...