خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دعوت مجید امامی از مسئولان برای دیدن فیلم «آسمان غرب»

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 20 بهمن 1402 - 11:14
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: توصیه می کنم همه مسئولان فیلم «آسمان غرب» را ببینند و به این باور برسند که بدون حضور، درک و خواست مردم نمی توان در رسیدن به اهداف ملی توفیق داشت.
فيلم،خانواده،كشور،سينما،غرب،آسمان،سينماي،امامي،توفيق،ارتش،زم ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد، مجیدامامی در حاشیه تماشای فیلم آسمان غرب در جمع خبرنگاران اظهارداشت: فیلم «آسمان غرب» محصول مشترک بنیاد فارابی، ارتش جمهوری اسلامی و حوزه هنری استان کرمانشاه نخستین روایت سینمایی از دلاورمردی‌های خلبان شهید علی‌اکبر شیرودی و دیگر هم‌رزمانش در هوانیروز ارتش است که رویدادهای مربوط به یک ماه نخست جنگ در منطقه غرب کشور را بررسی کرده و مجموعه حوادث را در بازه زمانی سه روزه به تصویر می‌کشد.
وی افزود: یکی از آثار خوب امسال جشنواره فیلم فجر، «آسمان غرب» است که درباره زندگی شهید شیرودی می باشد ،بنابراین این فیلم که برای گروه های سنی 12 سال به بالا قابل استفاده است، به زیبایی نسبت بین یک امر نظامی با یک امر اجتماعی را می بینید، نسبت بین پیروزی و عبور از موانع بزرگ یک کشور و یک نظام را با اراده ملی و حضور مردم می بینید.
امامی گفت: این فیلم نقش واقعی و سرنوشت ساز مردم در وقایع ملی را به تصویر می‌کشد، واین درحالی است که کمتر فیلمی تاکنون ساخته شده است که نقش سرنوشت ساز قاطبه واقعی مردم در کشور را نشان دهند.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: توصیه می‌کنم همه مسئولان فیلم «آسمان غرب» را ببینند و به این باور برسند که بدون حضور، درک و خواست مردم نمی‌توان در رسیدن به اهداف ملی توفیق داشت، همراهی مردم با ارتش و نظام می‌تواند یک کشور را امیدوارانه از سخت ترین موانع عبور دهد.
امامی خاطرنشان کرد : به طور قطع آثاری که در شرایط غیر خانواده گرا تولید می شوند، ممکن است مورد استقبال نسبی مردم قرار گیرد اما در بازار چندان موفق نخواهند بود، در مقابل فیلمهایی که زبان جامعه و خانواده و حد وسط فرهنگ عمومی آن را رعایت می کنند، می توانند توفیق و فروش بیشتری داشته باشند همچنین یکی از اتفاقاتی که باید در سینمای ایران رخ دهد و ارزش جشن گرفتن دارد، احیای حضور حقیقی خانواده ها در سینما است، توفیق ما زمانی در عرصه سینمای کشور رقم می خورد که خانواده ایرانی با سینما آشتی کند.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور این فیلم را یک پروژه اکشن جنگی دانست و افزود: واقعا جای آن در سینمای دفاع مقدس خالی بود و از نظر تجهیزات نظامی و پروداکشن تولید، این فیلم هم از آثار شاخص این سال‌های سینما محسوب می‌شود که افزون بر 100 تانک و نفربر در آن مورد استفاده قرار گرفته ، بازیگران خوبی همچون «میلاد کی مرام، امیرحسین آرمان، نادر فلاح، آرمین رحیمیان، کریم امینی، روح الله زمانی، محمد رضا صولتی، پیام اینالوئی، احسان عباسی، صفر محمدی، احسان صاحب الزمانی، یوسف فروتن، راحله لطفی، پرهام غلاملو، سمیه مهری، نیوشا علیپور، تورج الوند و نسیم ادبی» می‌باشند.
امامی تصریح کرد : تاکید من بر بازگشت خانواده ایرانی به سینما آن است که برخی به واقع گلایه های به حقی دارند که چرا فیلم‌هایی که با اخلاق و معیارهای خانواده فاصله دارند، فروش خوبی نیز در سینما دارند؟
من این صحبت را قبول دارم اما تا نهضت بازگشت خانواده به سینمای ایران رخ ندهد، نمی توانیم شاهد اخلاق و آشتی کامل جامعه با سینما باشیم.
انتهای پیام/282/.