خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 10 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دستور رئیس جمهور برای پرداخت عیدی به کتابداران/ تخصیص 200 خودرو برای کتابخانه‌های سیار + فیلم - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 20 بهمن 1402 - 10:13
دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور از دستور رئیس جمهور برای پرداخت مبلغی به عنوان عیدی سال جدید به کتابداران سراسر کشور خبر داد.
نهاد،جمهور،كشور،بودجه،طرح،رئيس،كتابدار،رمضاني،سيار،همكاران

مهدی رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در بندرعباس اظهار داشت: یکی از موضوعاتی از ابتدای دولت در راستای خدمات رسانی بهتر به مردم مدنظر بوده بحث معیشت همکاران کتابدار بوده است.
وی افزود: در این زمینه اتفاقایی افتاده و شخص رئیس جمهور و معاون اول دستوراتی صادر کرده اند و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با جدیت پیگیرند و به دنبال عملی شدن این دستورات هستند.
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: اتفاقاتی هم پس از این پیگیری ها رخ داده از جمله افزایش فوق‌العاده ویژه، ضرایب مناطق جنگی و مناطق کمتر برخوردار به نتیجه رسیده و اعمال شده است.
وی تصریح کرد: اخیرا هم آقای رئیس جمهور دستوری صادر کردند در قالب رفاهیات، پایان بهمن ماه به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی و در آستانه نوروز به همکاران کتابدار در سراسر کشور پرداخت شود که این مسئله هم تا پایان ماه انجام می‌شود.
.
رمضانی گفت: این هدیه برطرف کننده تمام نیازها نیست اما کمک کننده خواهد بود، در تلاشیم در بودجه سال آینده هم با همکاری سازمان برنامه و بودجه این مسئله در بودجه دیده شود که در این خصوص هم شاهد پیشرفت باشیم.
وی در ادامه با اشاره به برنامه نهاد کتابخانه‌ها برای برپایی کتابخانه‌های سیار در کشور اظهار داشت: با حمایت رئیس جمهور و وزیر ارشاد در جهت دسترسی پذیری مردم به کتاب و توسعه عدالت فرهنگی و با دستور رییس جمهور به وزارت صمت برای تخصیص 200 دستگاه خودرو برای طرح کتابخانه‌های سیار به دنبال تکمیل این طرح هستیم.
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: پس از تخصیص این خودروها، اولویت با مناطقی است محرومین بیشتری دارند از استان‌ها هم می‌خواهیم در این طرح حمایت کنند و بخشی از نیاز به منابع را از منابع داخلی تامین کنند ما هم در نهاد کتاب‌خانه‌ها نسبت به تجهیز و تامین نیروی انسانی گام برخواهیم داشت.
انتهای پیام/864/.