خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افتتاح ۱۰۴۴ پروژه در دهه فجر در استان تهران/ ۴۹۵ واحد تولیدی نیمه فعال استان فعال می‌شوند

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | جمعه، 20 بهمن 1402 - 09:49
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران بر فعال شدن ۴۹۵ واحد تولیدی نیمه فعال تاکید کرد.
تهران،فعال،استان،توليدي،اقتصادي،سيزدهم،استانداري

معاون استاندار تهران اعلام کرد:
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به فعال شدن ۴۹۵ واحد تولیدی نیمه فعال گفت: استان تهران رتبه نخست کشور در احیای واحد‌های نیمه فعال را به خود اختصاص داده است.
علیمهری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران در مراسم افتتاح همزمان پروژه‌های عمرانی شهرستان ورامین که همزمان با دهه فجر انجام شد، اظهار داشت: اقدامات خوبی توسط دولت سیزدهم در شهرستان ورامین بویژه در مناطق کم برخوردار رقم خورده که این اتفاق مطابق با شعار اصلی دولت سیزدهم است.
وی افزود: در دولت سیزدهم با برنامه ریزی انجام گرفته بعد از یک دهه (دهه ۹۰) که طبق آمار رشد اقتصادی نزدیک به صفر داشتیم به رشد اقتصادی ۷ درصد در استان تهران رسیدیم.
وی بیان داشت: ۱۰۴۴ پروژه در ایام دهه فجر در استان تهران با اعتبار ۴۵ هزار میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی شد که نسبت به سال گذشته افزایش ۶۰ درصدی تعداد و اعتبار پروژه‌ها را تجربه کردیم، این آمار بیانگر تحقق اهداف پایه ریزی شده در راستای پیشرفت و توسعه شهر‌ها و روستا‌های استان تهران می‌باشد.
به گزارش روابط عمومی استانداری تهران، علیمهری عملکرد استانداری تهران در احیای واحد‌های تولیدی را در راستای تلاش برای تحقق شعار سال دانست و خاطرنشان کرد: طی یک سال گذشته ۲۶۲ واحد تولیدی تعطیل شده بالای ۵ سال را احیا کرده و به چرخه تولید بازگرداندیم که در همین مسیر استان تهران توانست با فعال کردن ۴۹۵ واحد نیمه فعال تولیدی رتبه اول را کشور کسب کند.
منبع: ایسنا