خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مستند یار دیرین امام خمینی (ره) در پاریس ساخته شد+ فیلم

تسنیم | فرهنگی و هنری | جمعه، 20 بهمن 1402 - 05:15
رایزن فرهنگی ایران در فرانسه از ساخت فیلم مستند «پیش از آنکه فراموش کنم» با محوریت یکی از یاران امام خمینی (ره) در پاریس خبر داد.
فرهنگي،ايران،مستند،فرانسه،مستندهاي،رايزن

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، نیلوفر شادمهری رایزن فرهنگی ایران در فرانسه با اعلام این خبر گفت: مستند «پیش از آنکه فراموش کنم» به همت رایزنی فرهنگی ایران در پاریس تولید شده است‌.
این مستد، پرتره‌ای درباره شخصیت «رشیدْ بـِن عیسی» به شمار می‌آید.
او ادامه داد: رشیدْ بِــن عیسی نویسنده، زبان‌شناس، استاد دانشگاه، مبارز و فعال الجزایری - فرانسوی است که در سال‌های حضور امام خمینی (ره) در فرانسه با ایشان ملاقات و همراهی داشت و پس از آن، سال‌ها در فرانسه و بسیاری از کشورهای جهان از طریق حضور در رسانه‌ها، روزنامه‌ها و سخنرانی‌های متعدد، به تبیین و دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران پرداخت.
شادمهری افزود: این مستند به کارگردانی عبدالرضا نعمت‌اللهی ساخته شده است.
او پیش از این، مستندهای پرتره‌ای چون «برای پس از مرگم» با موضوع عین صاد، و «مهدی عراقی را بکش» با موضوع شهید مهدی عراقی را ساخته‌ که در جشنواره‌های مختلفی چون سینما حقیقت و مستندهای تلویزیونی سیما مورد تقدیر قرار گرفته است.
رایزن فرهنگی ایران در فرانسه خاطرنشان کرد: ایده اولیه ساخت این مستند و فرایند مربوط به سفارش و تولید آن در رایزنی فرهنگی ایران در پاریس انجام شده است.
در ادامه،‌ تیزر مستند «پیش از آنکه فراموش کنم» را مشاهده می‌کنید:
.
انتهای پیام/