خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نشست مشورتی مقامات 6 کشور عربی در ریاض درباره غزه و فلسطین

تسنیم | بین‌الملل | جمعه، 20 بهمن 1402 - 02:16
وزیران خارجه مصر، عربستان، امارات، قطر، اردن و دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین در ریاض نشست مشورتی درباره فلسطین و غزه برگزار کردند.
فلسطين،سعودي،غزه،رسميت،عربستان،كشور،رياض،خارجه،دولت،گزارش،پا ...

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، وزیران خارجه عربستان سعودی، امارات، قطر، مصر، اردن و دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین ساعتی پیش در شهر ریاض، پایتخت عربستان سعودی جهت شور زدن درباره تحولات منطقه و غزه نشستی را برگزار کردند.
بنا به گزارش روزنامه الریاض عربستان سعودی، شرکت کنندگان خواستار به رسمیت شناختن کشور فلسطین به مرزهای 1967 به پایتختی قدس شرقی و کمک به آژانس امدادرسانی و اشتغال یابی آوارگان فلسطینی (آنروا) شدند و از کشورهای حامی این آژانس خواستند به تعهدات خود عمل کنند.
خبرگزاری پترا اردن نیز به نقل از یک منبع عربی گزارش داد که شرکت کنندگان ابتکارعمل‌های پساجنگ غزه را بررسی خواهند کرد.
روزنامه نیویورک‌تایمز دیروز پنجشنبه به نقل از منابع ناشناسی مدعی شد که دولت جو بایدن ممکن است به زودی کشور مستقل فلسطین را به رسمیت بشناسد.
اخیرا با عیان شدن ناکامی صهیونیست‌ها در دست یابی به اهداف بلند خود در نوار غزه و فشار افکار بین المللی و کشورها به تل‌اویو به دلیل جنایت‌ها، بار دیگر تشکیل کشور فلسطین بر اساس راه کار دو دولتی بر زبان‌ها افتاده است و برخی کشورها از لزوم تعجیل در این مسئله گفته‌اند.
وزارت خارجه عربستان سعودی چهارشنبه این هفته اعلام کرد که دولت آمریکا را از موضع ثابت خود درباره برقراری روابط دیپلماتیک بین ریاض و تل‌آویو باخبر کرده و آن اینکه تا زمانی که دولت فلسطین در مرزهای 1967 به پایتختی قدس شرقی به رسمیت شناخته نشود و حمله به غزه متوقف نشود، روابط دیپلماتیک با اسرائیلی نخواهد بود.
حسین الشیخ، دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین در واکنش به این موضع ریاض گفته است: بیانیه وزارت خارجه سعودی در خصوص لزوم به رسمیت شناختن کشور فلسطین پیش از هرگونه صلح با اسرائیل حمایتی قاطع از فلسطینیان است.
انتهای پیام/