خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

وقوع ۵۱ حمله‌ تروریستی در روز انتخابات پاکستان/ ۱۲ نیروی امنیتی جان باختند

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | پنجشنبه، 19 بهمن 1402 - 20:31
ارتش پاکستان اعلام کرد که امروز همزمان با برگزاری انتخابات عمومی در مناطق مختلف این کشور ۵۱ مورد حمله تروریستی به وقوع پیوست.
پاكستان،نفر،انتخابات،اعلام،بيانيه،ارتش،كشور

ارتش پاکستان، نیرو‌های مسلح این کشور برگزاری انتخابات عمومی به صورت مسالمت آمیز و بدون خشونت را به مردم خود تبریک گفتند.
در این بیانیه آمده است: ارتش پاکستان با استقرار ۱۳۷ هزار پرسنل امنیتی و ۷ هزار و ۶۰۰ نفر از نیرو‌های واکنش سریع در ۶ هزار منطقه از حساس‌ترین مراکز رأی گیری محیط امن و مطمئن را برای مردم تضمین کرد.
در این بیانیه افزوده شد: ۵۱ حمله تروریستی عمدتاً در ایالات خیبرپختونخوا و بلوچستان به وقوع پیوست که طی آن ۱۲ نفر از نیرو‌های امنیتی جان خود را از دست دادند و ۳۹ نفر دیگر زخمی شدند.
ارتش پاکستان اعلام کرد که طی عملیات‌های مختلف در روز برگزاری انتخابات ۵ تروریست نیز به هلاکت رسیدند.
براساس این بیانیه، نیرو‌های مسلح پاکستان همچنان متعهد به حفظ صلح و امنیت در کشور و آماده حمایت بی دریغ در حفاظت از سنت‌های دموکراتیک پاکستان هستند.
زمان رسمی اخذ رای در تمامی حوزه‌های انتخاباتی مجالس ملی و ایالتی در شهر‌های مختلف پاکستان ساعت ۱۷ عصر امروز به وقت محلی به پایان رسید و اکنون شمارش آرا ادامه دارد.
در انتخابات امسال پاکستان ۱۲۸ میلیون و ۵۸۵ هزار و ۷۶۰ نفر واجد شرایط رای دادن بودند که بیش از ۶۹ میلیون و ۲۶۳ هزار نفر از آن‌ها مرد و بیش از ۵۹ میلیون و ۳۲۲ هزار نفر نیز زن هستند.
شبکه‌های خبری پاکستان هم اکنون در حال اعلام نتایج غیررسمی نتایج انتخابات در حوزه‌های مختلف این کشور هستند با این حال نتیجه نهایی و اعلام رسمی هرگونه پیشتازی احزاب از سوی کمیسیون انتخابات پاکستان اعلام خواهد شد.