خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بهره مندی حدود 60 هزار نفر از خدمات سلامت در جزیره کیش

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 19 بهمن 1402 - 18:12
رئیس مرکز بهداشت کیش از بهره مندی حدود 60 هزار نفر از خدمات سلامت در این جزیره خبر داد و گفت: این آمار براساس اطلاعات ثبت شده در سامانه سیب است.
بهداشت،كيش،مركز،سلامت،جزيره،جامع،درمان

اسدالله احمدی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کیش، با گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر و مبعث حضرت رسول اکرم (ص)، اظهار داشت: در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، شاهد بهبود شاخص‌های بهداشت و درمان در جزیره هستیم.
وی افزود: در جهت ارتقای سطح بهداشت و درمان در کیش، راه‌اندازی مرکز جامع سلامت فارابی با تخصیص یک فضای فیزیکی به عنوان گام اول تکمیل ساختار حوزه بهداشت و سلامت در دستور کار قرار گرفته است.
رئیس مرکز بهداشت کیش با بیان اینکه در حال تنها یک مرکز خدمات جامع سلامت بوعلی در کیش فعال است، گفت: با راه‌اندازی مرکز فارابی، و فعال شدن پایگاه‌های ضمیمه و غیرضمیمه آن، جزیره کیش به 2 مرکز جامع سلامت و 6 پایگاه مجهز می‌شود.
احمدی تصریح کرد: برای دسترسی آسان تر مردم، پزشک، ماما، کارشناس بهداشت به صورت مستمر همچنین کارشناس بهداشت محیط، تغذیه و بهداشت روان به صورت متناوب در این پایگاه‌ها مستقر خواهند شد
وی با اشاره به اینکه در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی و گسترش خدمات بهداشت و درمان، امید به زندگی در میان مردم افزایش یافته، گفت: باید با مشارکت مردم، بهره‌گیری بیشتر از استراتژی تسهیل دسترسی و توزیع عادلانه خدمات بهداشتی در سطح جزیره، به سمت و سویی گام برداریم که شاخص امید به زندگی و کیفیت آن را در کیش هر چه بیشتر ارتقا دهیم.
انتهای پیام/7558/