خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 13 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رشادت رزمندگان لرستان در «والفجر 8»/ محور مقاومت برگرفته از دفاع مقدس است

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 19 بهمن 1402 - 16:38
فرمانده سپاه حضرت استان لرستان گفت: رزمندگان این استان در عملیات های فتح المبین، طریق القدس، بیت المقدس و حاج عمران رشادت های بسیاری به یادگار گذاشتند.
عمليات،والفجر،لرستان،دفاع،اسلامي،مقدس،اروند،ابوالفضل،باقري،ت ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد ، سردار نعمت‌الله باقری ظهر امروز در مراسم سالروز عملیات والفجر 8 و روز حفاظت اطلاعات که در پادگان امام علی(ع) این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: ایمان و ولایت مردم یکی از مهم‌ترین دلایل پیروزی انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی بود.
وی با بیان اینکه یکی از دلایل شروع جنگ تحمیلی دعواهای مرزی در بحث اروند بود، افزود: تنها راه دسترسی کشور عراق به شمال خلیج فارس و همچنین جداکردن خوزستان به‌دلیل اهمیت این استان در حوزه‌های اقتصادی و نفتی بود.
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با تأکید به اینکه تضعیف منجر به نابودی جمهوری اسلامی مهم‌ترین دلیل حمله صدام علیه ایران بود، عنوان کرد: دشمنان پیش از جنگ تحمیلی نیز بسیار تلاش کردند که این انقلاب اسلامی به پیروزی نرسد.
وی با اشاره به رشادت‌های رزمندگان لرستان در دفاع مقدس بیان کرد: فرزندان لرستان در عملیات‌های مختلف همچون فتح‌المبین، طریق‌القدس، بیت‌المقدس، والفجر 8 و حاج عمران رشادت‌های بسیاری به یادگار گذاشتند.‌
باقری با بیان اینکه هر روز هشت سال دفاع یک برگ از تاریخ بود، گفت: آن چیزی که در دفاع مقدس بیشتر خود را نشان می‌دهد عملیات والفجر به‌دلیل شاخصه‌های مهم این عملیات بود و بسیاری از پیشکسوتان دفاع مقدس در آن نقش داشتند.
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با تأکید به اینکه برخی از دانشگاه‌ها در حال حاضر روی عملیات والفجر 8 کار می‌کنند، ابراز کرد: جمهوری اسلامی ایران 3 هزار نفر غواص را در یک شب از رودخانه اروند عبور داد، اما دشمن متوجه نشد.
باقری با ابراز اینکه بسیاری از عملیات‌‌ها و اقدامات امروز محور مقاومت برگرفته از عملیات‌های دفاع مقدس است، اظهار داشت: یکی از دلایل نام‌گذاری سالروز عملیات والفجر8 به عنوان روز حفاظت اطلاعات غافل‌گیری نیروهای دشمن در این عملیات بود.
وی افزود: پیروزی در حوزه سیاسی برای جمهوری اسلامی بسیار اهمیت داشت و دنیا باورش نمی‌شد که ایران عملیات والفجر 8 را با عبور 30 هزار نیروی غواص از رودخانه اروند انجام بدهد.
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان عنوان کرد: عملیات والفجر 8 بیش از 50 کشته و زخمی به‌جا گذاشت و بیش از 70 فروند هواپیما توسط رزمندگان نابود شد و یا به غنیمت گرفته شد.
انتهای پیام/645/