خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مقاومت فلسطین: پاسخ ما به طرح پاریس در چارچوب منافع مردم فلسطین است/ قدرت کافی برای جنگی طولانی را داریم

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 19 بهمن 1402 - 13:44
یک منبع مقاومت فلسطین با تاکید بر اینکه ارتش اسرائیل طی روزهای گذشته ضربات دردناکی در محورهای مختلف غزه دریافت کرده گفت، پاسخ مثبت ما به چارچوب توافق پاریس منافع مردم فلسطین را در نظر گرفته و مقاومت از قدرت کافی برای یک جنگ طولانی برخوردار است.
مقاومت،غزه،پاريس،حماس،منبع،فلسطين،پاسخ،چارچوب،توافق،مثبت،تاك ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در پی اخبار متعددی که درباره طرح نشست پاریس برای غزه منتشر شده است، یک منبع در مقاومت فلسطین امروز اعلام کرد که پاسخ مثبت حماس به چارچوب توافق پاریس هرگز به معنای کاهش قدرت مبارزه مقاومت نیست.
مقاومت قدرت کافی برای جنگی طولانی را دارد
این منبع در گفت‌وگو با المیادین اظهار داشت، مقاومت از همه امکانات نظامی و نیروی انسانی کافی برای مقابله با دشمن برای طولانی‌ترین زمان ممکن برخوردار است.
پاسخ مثبت مقاومت فلسطین به چارچوب طرح پاریس در درجه اول منافع مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری و قدس و همچنین منافع نیروهای مقاومت و ملت‌های منطقه را در نظر می‌گیرد.
وی افزود، پاسخ مثبت ما به چارچوب توافق پاریس هرگز به معنای تضعیف یا از دست دادن قدرتمان برای ادامه جنگ نیست؛ بلکه مقاومت همه امکانات نظامی و نیروی انسانی کافی که بتواند با آن برای طولانی‌ترین زمان ممکن جنگ را ادامه دهد، در اختیار دارد.
ضربات دردناکی به ارتش اسرائیل وارد کردیم
منبع مذکور مقاومت در ادامه به مانع‌تراشی‌های صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها در روند آتش‌بس در غزه اشاره و تاکید کرد، این مواضع مخرب «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اشغالگر و همراهی علنی آمریکایی‌ها با وی، هرگز نمی‌تواند منجر به تحقق دستاوردی برای اسرائیل در میدان شود.
ما به هلاکت نظامیان صهیونیست در محورهای مختلف درگیری ادامه خواهیم داد، تا زمانی که آنها کاملا از نوار غزه بیرون بروند.
این منبع تصریح کرد، ارتش اسرائیل طی 6 روز گذشته ضربات دردناکی در غرب غزه و خان یونس دریافت کرده و طی روزهای آینده ضربات بیشتری به اشغالگران وارد خواهیم کرد.
منبع مذکور همچنین ادعاهای مقامات صهیونیست درباره کشف تونل‌ها و انبارهای موشک‌های مقاومت را رد و تاکید کرد این ادعاهای دروغین اشغالگران با هدف سرپوش گذاشتن بر شکست‌های اطلاعاتی و عملیاتی آنهاست.
منابع مقاومت فلسطین همچنین دیشب در گفت‌وگو با المیادین، شایعات منتشر شده در رسانه‌ها مبنی بر مذاکرات ویژه میان حماس و قطری‌ها و درخواست قطر از این جنبش برای کاهش سقف خواسته‌های خود (در توافق پاریس) را رد و تاکید کردند، حماس به میانجی‌ها اطلاع داده که فشار نظامی به هیچ وجه منجر به تغییر در موضع مقاومت نخواهد شد.
درحالی که طی دو هفته گذشته مباحثات زیادی درباره وضعیت غزه و آتش‌بس در این منطقه و همچنین پرونده تبادل اسرا وجود داشت و اخیرا مذاکراتی در پاریس در این زمینه انجام شده بود،اخیرا محمد بن عبدالرحمن آل ثانی نخست وزیر و وزیر خارجه قطر اعلام کرد که دوحه پاسخ مثبتی از حماس در رابطه با توافق آزادی اسرا دریافت کرده است.
پیش از آن جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: پس از مشورت با رهبری جنبش و جناح‌های مقاومت، پاسخ خود درباره چارچوب پیشنهاد پاریس را به اطلاع قطر و مصر رسانده‌ایم و برای تضمین آتش بس جامع، پایان دادن به تجاوز، رفع محاصره و تبادل اسرا با روحیه مثبت با این پیشنهاد برخورد کردیم.
در همین زمینه مقامات گروه‌های مقاومت فلسطین تاکید می‌کنند که مقاومت به مواضع و اصول اساسی خود در زمینه آتش‌بس از جمله لزوم خروج کامل نیروهای اشغالگر از غزه و توقف دائمی جنگ پایبند است.
انتهای پیام/