خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

همدلی و هم‌افزایی رمز مشارکت پرشور مردم در انتخابات سیستان و بلوچستان است - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 19 بهمن 1402 - 12:14
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به چهار رکن مورد تاکید امام خامنه ای در بحث برگزاری انتخابات، اطمینان می دهیم با همدلی و هم افزایی موجود میان اقوام و مذاهب استان، انتخاباتی با مشارکت بالا مانند ادوار گذشته خواهیم داشت.
بلوچستان،سيستان،استان،دشمن،اجتماعي،استاندار،كرمي،شريفي،محور، ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، رضا شریفی در همایش انتخابات مظهر اقتدار و وحدت ملی در تالار فرودسی دانشگاه سیستان و بلوچستان ضمن تشکر از حضور علما، ریش سفیدان، بزرگان، معتمدان، دانشجویان و غیره در این همایش، اظهار داشت: تیم اجرایی سیستان و بلوچستان به شدت دغدغه جبران عقب‌ماندگی‌های گذشته را دارد که استان به سرعت صنعتی شود و به جایگاهی برسد که در شان مردم شریف، صبور و مرزداران سیستان و بلوچستان باشد.
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به دیدار اخیر اقشار مختلف مردم سیستان و بلوچستان با مقام معظم رهبری، بیان کرد: امام خامنه‌ای نیز بر جبران عقب‌ماندگی‌ها و چرایی عدم اجرا شدن مصوبات سفر دهه 80 ایشان توسط دولت ها تاکید کرد‌.
وی با بیان اینکه به فعلیت رساندن ظرفیت‌های بالقوه شدنی است، ادامه داد: در حوزه های مختلف شاخص های امید، رضایت و اعتماد عمومی رو به رشد است، از تمامی عزیزانی که کمک کردند تا این شاخص ها ارتقا کند، تشکر می‌کنیم.
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان ضمن اشاره به ضرورت روایتگری درست از چهره واقعی استان، تصریح کرد: در گذشته عقب ماندگی‌هایی در حوزه رسانه و پیوست‌های اجتماعی داشته، اما امروز تمامی دستگاه‌های اجرایی و شوراها در زمینه ارائه تصویر واقعی استان نقش بسزایی داشته‌اند.
شریفی خاطرنشان کرد: دشمن در خصوص مناطقی که تنوع قومی و مذهبی دارد هدف‌گذاری کرده و در این راستا یک تهاجم همه جانبه نسبت به سیستان و بلوچستان روا داشته است.
وی تاکید کرد: ظرفیت بی‌نظیر اجتماعی سیستان و بلوچستان همیشه قدرت ترمیم و بازسازی بسیار بالایی داشته، به گونه‌ای که توانسته نظام مسائل خود را احصا کند و نظام حل مسائل خود را بیابد.
شریفی گفت: در شمال سیستان و بلوچستان سنت «حشر و مدد» را داریم که شعار کنونی دولت که همان مردمی‌سازی امور است.
وی اضافه کرد: در جنوب استان نیز سنت «میار» را داریم، این موارد تبلور عینی مردمی بودن است که لایه های اجتماعی چابک، پویا و فهیم، دارای بصیرت لازم هستند و هیات مشورتی ما را شکل می‌دهند.
حضور و مشارکت مردم در عرصه انتخابات بسیار مهم است
محمد کرمی نیز در این در همایش، اظهار داشت: امروز جبهه مقاومت با همان روحیه انقلابی برگرفته از تفکر انقلاب اسلامی در میدان ایستاده است.
استاندار سیستان و بلوچستان افزود: رژیم صهیونیستی با صراحت اعلام کرده که در جنگ با محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران است و با تمام توان با انقلاب اسلامی مقابله می کند، اما غافل از اینکه ملت ما هوشیار و بیدار است و رهبر بصیر ما نقشه های دشمن را به طور دقیق رصد و برملا می کند.
وی بیان کرد: دشمن سعی دارد با القای یاس و ناامیدی مردم را از میدان خارج کند، اما مردم مقاوم ما و جوانان عزیز با تمام وجود ایستاده اند، کسی که به خدا وصل باشد از هیچ قدرتی هراس ندارد.
استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: دشمن در جنگ شناختی تلاش می کند که با ناکارآمد جلوه دادن دولت و با القای ناامیدی به کشور آسیب بزند، اما ملت همیشه بیدار و آگاه در میدان حضور دارند.
وی با اشاره به اینکه دشمن رو به افول است، تصریح کرد: ارتش رژیم صهیونیستی در جنگ 6 روزه کشور های عربی را شکست داد، اما امروز در برابر جبهه مقاومت عاجز مانده است.
کرمی خاطرنشان کرد: به دنبال توسعه زیرساخت‌ها استان از جمله طرح های آبرسانی، برق رسانی، راه سازی، معادن و غیره هستیم و آن را به سرعت پیش می‌بریم.
استاندار سیستان و بلوچستان عنوان کرد: در حوزه های اقتصاد کشاورزی، اقتصاد دریا، اقتصاد دیجیتال، معادن و تجارت ظرفیت های مهمی وجود دارد که باید به آن ها توجه داشت.
وی تاکید کرد: آموزش و پرورش و دانشگاه به عنوان محور توسعه در زمینه تقویت شرکت‌های دانش بنیان همت‌گمارند که توسعه شرکت‌های دانش بنیان می‌تواند ارزش افزوده خوبی داشته باشد.
کرمی ادامه داد: با بیان مشکلات، مشکلات حل نمی‌شود، با اتکا به خداوند منان تمام موانع را برطرف می‌کنیم و به سرعت پیشرفت استان می‌افزاییم.
وی بیان کرد: آموزش و پرورش مجموعه راهبردی ماست، تمامی دستگاه‌های اجرایی به این مجموعه کمک کنند، اشاعه خلاقیت و نوآوری در میان دانش آموزان و دانشجویان موجب مهارت محور شدن آموزش می شود و آن ها پس از فارغ‌التحصیلی کارآفرین خواهند شد.
انتهای پیام/