خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

600 هزار خدمت به دامدران در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 19 بهمن 1402 - 11:42
مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان از برگزاری رزمایش های جهادی دامپزشکی با 176 اکیپ و ارائه 600 هزار خدمت رایگان دامپزشکی به عشایر و روستائیان مناطق محروم استان از ابتدای سال تاکنون خبر داد.
دامپزشكي،استان،دامي،سرگزي،دامداران،بلوچستان،سيستان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، غلامرضا سرگزی، اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان از گذشته قطب دامداری و دامپروری بوده و زندگی و معشیت بخش عظیمی از مردم منطقه وابسته به این حرفه است، اما خشکسالی‌های متوالی، شرایط زندگی و تولید را برای دامداران و عشایر با مشکلات فراوانی مواجه کرده است.
مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: در چنین شرایطی درمان ضدانگلی جمعیت دامی، واکسیناسیون دام‌ها علیه بیماری‌های واگیردار دامی، استفاده از مکمل‌های ویتامین و مواد معدنی و درمان به موقع دام‌ها در کنار آموزش و توانمند سازی دامداران بسیار حائز اهمیت است.
وی ادامه داد: از این رو قرارگاه محرومیت‌زدایی اداره‌کل دامپزشکی استان با برنامه‌ریزی و برگزاری رزمایش بزرگ جهاد دامپزشکی در مناطق استان به منظور ارائه خدمات رایگان دامپزشکی و پای کار آوردن دامپزشکان بخش‌های دولتی، خصوصی، بسیجیان، دستگاه‌های اجرایی و نیروهای مردمی آستین همت را برای خدمت به مردم بالا زده‌اند.
سرگزی اضافه کرد: اجرای این طرح علاوه بر کمک به حفظ سرمایه‌های دامی کشور، افزایش تولید و بهره‌وری دام‌ها و کنترل بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و دام به ماندگاری مردم در روستاهای منطقه و تامین امنیت غذایی در کشور نیز کمک می‌کند.
انتهای پیام/