خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دستاورد‌های رویداد ریحان‌شهر برای پایتخت

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 19 بهمن 1402 - 11:24
مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران دستاورد‌های رویداد ریحان‌شهر را تشریح کرد.
رويداد،شهر،زنان،طرح،ريحان،فعالان،داوري

مریم اردبیلی، مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران با اشاره به اینکه رویداد ریحان شهر در ۲۴ مرداد ماه ۱۴۰۲ با حضور کنشگران و فعالان حوزه زنان و خانواده به ویژه شرکت کنندگان دوره‌های قبلی و مجریان طرح‌های گذشته وارد فصل سوم شد، گفت: این رویداد در راستای بررسی ایده‌ها و تبدیل آن‌ها به طرح‌های اجتماع محله محور، تشکیل تیم‌ها توسط مجریان و همچنین شناخت دقیق مسائل زنان و خانواده در محلات پایتخت برگزار شده است.
وی افزود: در ادامه روند کار، جلسات توجیهی به صورت منطقه‌ای و یا ناحیه‌ای هم برگزار و کنشگران و فعالان اجتماعی و الزامات اجرایی ریحان شهر اعلام شده است.
باید به این نکته توجه داشت که در حال حاضر جلسات راهبری و بررسی طرح‌ها، داوری و تدوین شرح خدمات مقدماتی مناطق ۲۲ گانه در حال انجام است و مقرر شده است که ضمن تشکیل کمیته داوری، طرح‌های نهایی انتخاب و مورد حمایت قرار گیرند.
مریم اردبیلی در خصوص دستاورد‌های دو دوره گذشته رویداد ریحان شهر مطرح کرد: شناسایی فعالان محلات شهر تهران، تدوین شاخص‌های داوری، تهیه کتاب، مشاوره و منتورینگ ۲۹ طرح در رویداد اول و ۷۰ طرح در رویداد دوم، حمایت از ۱۴ طرح در دوره نخست و ۳۷ طرح در فصل دوم و در نهایت برگزاری دوره آموزشی ارتقای مشارکت‌های اجتماع محور زنان از جمله دستاورد‌های این رویداد در دوره‌های گذشته بوده است.
منبع: شهر