خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افتتاح چندین طرح عمرانی و خدماتی در رضویه هم‌زمان با دهه فجر - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 19 بهمن 1402 - 10:42
همزمان با دهه فجر ، پنج طرح عمرانی و خدماتی با حضور مدیران استانی و شهرستان مشهد با اعتباری بالغ بر 68 میلیارد تومان با کمک خیرین در بخش رضویه افتتاح و به بهره برداری رسید.
مشهد،دنيا،انقلاب،بسيج،صادر،گازرساني،واكسن،راهپيمايي،عزت،روست ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد، همزمان با دهه فجر، ساختمان جدید و مرکزی اداره برق رضویه در شهر رضویه، گلخانه گیاه پاپایا در روستای قازقان، پروژه آبرسانی روستای درخت بید، بهره‌برداری از آسفالت روستای جرخشک سفلی به طول 4500 متر، پروژه گازرسانی به 18 روستا در دهستان پایین ولایت با اعتباری بالغ بر 68 میلیارد تومان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
محسن داوری فرماندار شهرستان مشهد در مراسم بهره‌برداری از این طرح‌ها اظهار داشت: متأسفانه به داشته‌هایمان نگاه نمی‌کنیم و همیشه نداشته‌ها را می‌بینیم این از نظر مطالبه‌گری خوب است اما همیشه امید در داشته‌هاست، امروز باید در امید تجدید نظر کنیم.
وی افزود: امروز باید ببینیم ما ملتی داریم که در دنیا حرف برای گفتن دارد، روزی که خیلی دور نیست امروز در دنیا هر واقعه‌ای اتفاق می‌افتد نگاه ابرقدرت‌ها به ایران است که ایران چه می‌‌کند، عزت از این بالاتر؟
تا دیروز به ما نگاه ابزاری داشتند امروز ما یک رکن در دنیا هستیم گمان نکنید این حرف‌ها شعار است.
داوری تصریح کرد: انقلاب ما آرمانی داشت که امام(ره) فرمودند ما این انقلاب را باید صادر کنیم و امروز باید افتخار کنیم که این انقلاب صادر شده و یکی از اجزای انقلاب صادر شده بسیج است ما در ایران یک بسیج ایجاد کردیم که همه آمدند در همه حوزه‌ها فعالیت کردند.
امروز ما بسیجیان در حمایت از غزه راهپیمایی می‌کنیم.
در مقابل کاخ سفید هم بسیجیان می‌آیند و هزاران نفر از مردم راهپیمایی می‌کنند این‌ها بسیج هستند، بماند که دفاع‌های دیگر بسیج عینی هستند؛ دنیا امروز از انقلاب ما آموزه گرفته، ما پیمانه آمریکا را در دنیا شکستیم، این یعنی عزت، عزت یعنی یک روزی در مشهد که دومین کلان شهر کشور عزیزمان است، روستاهایی گازرسانی نداشت اما الان بیشتر روستاها گاز دارند و تا شهریور سال آینده هیچ روستایی حتی روستاهای صعب‌العبور بدون گاز نیستند و گازرسانی می‌شوند.
فرماندار مشهد ادامه داد: امروز ما در علم چه داریم اگر چند واکسن در دنیا معرفی می‌شود در کرونا یکی از آنها واکسن ایرانی است اگر تا دیروز ما برای درمانمان واکسن وارد می‌کردیم.
امروز برای درمان دیگران برنامه‌ریزی می‌کنیم فقط در مشهد تمام دنیا آمدند و از درمان ما استفاده کردند.
امروز بخشی از بیمارستان‌های مشهد را بیماران خارجی به خود اختصاص داده است.
وی اظهار کرد: زمانی صادرات ما مواد اولیه بود اما امروز فرآوری شده صادر می‌کنیم، اینها یعنی اقتدار.
اقتداریعنی اینکه انقلاب اسلامی چه کرده است بله چند تناقض هم داریم، بخشی را دشمن و بخشی را خودمان ایجاد کردیم، این نقص‌ها را دشمن چنان بزرگنمایی می‌کند که فراموش کنیم که چه داریم.
داوری گفت: در حال حاضر هر سه شنبه یک مدرسه در مشهد افتتاح می‌شود و هر 15 روز یک مرکز درمانی، اینها همه خدمت‌رسانی به مردم است.
ما باید به داشته‌هایمان ببالیم، دشمن به دنبال این است که مردم را از انقلاب جدا کند لذا حضورمان در راهپیمایی مهم است و امروز رویداد مهمتر انتخابات پیش رو است.
انتهای پیام/282/