خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بخشش اولیاء دم و آزادی زندانی محکوم به قصاص در شب مبعث پیامبر اعظم(ص)

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 19 بهمن 1402 - 10:13
در شب عید بزرگ مبعث پیامبر اعظم (ص) و با حضور رئیس کل دادگستری استان فارس، دادستان مرکز استان و فرمانده انتظامی فارس و حضور در منزل اولیاء دم ضمن بخشش قاتل فرزند خود از قصاص منصرف شدند.
بخشش،رضايت،اقدام،كريمانه،عفو،گذشت،فارس،قدرت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، رئیس کل دادگستری استان فارس در حاشیه مراسم بخشش اولیا دم ضمن تقدیر از اقدام کریمانه و انسانی این خانواده با اشاره به اینکه این اقدام انسان‌دوستانه و در اوج اقتدار باقیات صالحاتی برای آنان خواهد بود، گفت: بی تردید عزت شما در دنیا و آخرت افزون خواهد شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی با بیان اینکه تلاش اعضای شورای حل اختلاف و متنفذین برای أخذ رضایت و سازش در این پرونده 10 سال به طول انجامید، افزود: این زندانی پس از اعلام رضایت با تبدیل قرار از زندان آزاد شد.
رئیس شورای قضایی استان فارس افزود: عفو و بخشش نیازمند عزم راسخ و تلاش و پشتکار در جهت غلبه بر خشم است و کسی که بتواند چنین صفت عظیمی را در خود رشد دهد بی‌تردید از جایگاه والای معنوی برخوردار خواهد بود.
وی بیان کرد: بی‌تردید کوشش برای بخشش و گذشت احساس رضایت و خوشبختی بیشتری را به انسان می‌دهد، همان‌گونه که خداوند متعال در آیه 178 سوره بقره، عفو و گذشت به ویژه در حال قدرت بر انتقام و مجازات را می‌ستاید و بر کسانی که در حال قدرت و توان از حق خویش می‌گذرند و با بزرگواری چشم برمجازات می‌بندند؛ آفرین می‌فرستد و این اقدام کریمانه را به عنوان معروف و هنجاری پسندیده و نیکو مورد تشویق قرار می‌دهد.
انتهای پیام/424/