خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کیفیت هوای تهران در وضعیت نارنجی

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 19 بهمن 1402 - 09:58
کیفیت هوای تهران با قرار گرفتن روی عدد ۱۰۳ در وضعیت نارنجی (ناسالم برای گروه‌های حساس) قرار دارد.
هواي،شرايط،ناسالم،روز

شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر تهران امروز پنجشنبه ۱۹ بهمن بر روی عدد ۱۰۳ قرار دارد و وضعیت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است که در این شرایط به کودکان، زنان باردار و بیماران قلبی و ریوی توصیه می‌شود از تردد در فضای باز خودداری کنند.
بازگشت وضعیت نارنجی به هوای تهران درحالیست که در ۲۴ ساعت گذشته شاخص کیفیت هوای پایتخت بر روی عدد ۸۳ و در وضعیت قابل قبول قرار داشت.
از ابتدای سال جاری تا امروز ۹ روز هوای پاک، ۲۱۰ روز هوای قابل قبول، ۹۳ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.
شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.