خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جدیدترین دوتابعیتی کشتی صربستان در وزنی که قهرمان جهان شده‌اند! - تسنیم

تسنیم | ورزشی | پنجشنبه، 19 بهمن 1402 - 08:14
در سال المپیک تعداد زیادی از کشتی گیران دوتابعیتی شده اند، اما یکی از عجیب ترین آنها، پیوستن کشتی گیر روس به تیم ملی صربستان است، آن هم در وزنی که صرب ها مدال طلای سال 2023 را از آن خود کرده اند.
صربستان،57،كشتي،كيلوگرم،المپيك،جهان

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رقابت‌های کشتی بازی‌های المپیک 2024 طی روزهای 15 تا 21 مرداد ماه 1403 در پاریس برگزار خواهد شد.
در سال المپیک کشتی‌گیران زیادی -اغلب نیز با تابعیت روسی- به تیم ملی کشورهای مختلف می‌پیوندند تا شانس خود را برای کسب سهمیه و یا حضور در المپیک امتحان کنند.
یکی از آخرین روس‌های دوتابعیتی شده، عظمت توسکائف است که اعلام شده تابعیت صربستان را گرفته و جالب اینکه او کشتی‌گیر 57 کیلوگرم است.
پیج‌های کشتی روسیه، حریف اصلی او را استفان میسیچ کشتی‌گیر آمریکایی-صربستانی تیم ملی صربستان عنوان کرده‌اند.
این یکی از عجیب‌ترین دوتابعیتی‌های اخیر کشتی جهان است یکی اینکه توسکائف با حضور کشتی‌گیری چون میسیچ که سال 2023 قهرمان 57 کیلوگرم جهان شده، چطور صربستان را انتخاب کرده و دیگر فدراسیون کشتی صربستان که با داشتن میسیچ چرا توسکائف را به خدمت گرفته‌اند!
میسیچ در مسابقات جهانی 2023 بلگراد در شرایطی قهرمان 57 کیلوگرم جهان شد که هیچ‌کسی پیش از آغاز رقابت‌ها او را شانس قهرمانی نمی‌دانست اما این کشتی‌گیر که سال 2022 نیز برای اولین بار کشتی صربستان را صاحب نشان برنز جهانی کرده و از سوی اتحادیه جهانی به عنوان یکی از نفرات حاضر در نشست خبریِ پیش از مسابقات انتخاب شده بود، در شرایطی قهرمان جهان شد که برخی معتقد بودند که شرایط وزنی او شبیه به سایر 57 کیلوگرمی‌های حاضر در مسابقات نیست.
به هرشکل باید دید با دوتابعیتی‌ شدن توسکائف، آیا درهمکاری میسیچ و صرب‌ها مشکلی ایجاد شده و یا اینکه قرار است این دو نفر با هم برای دوبنده وزن 57 کیلوگرم تیم ملی صربستان در المپیک رقابت کنند.
انتهای پیام/