خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تمام ساختمان‌ها باید به فیبر نوری متصل شوند/ رونمایی از طرح‌های مخابراتی

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | پنجشنبه، 19 بهمن 1402 - 00:12
زارع‌پور گفت: از ابتدای دولت سیزدهم به شرکت مخابرات به عنوان سرمایه ارزشمند کشور نگاه و از آن حمایت کردیم.
مخابرات،ارتباطات،دولت،كشور،فناوري،شبكه،توسعه،ترافيك،حاضر،شرك ...

وزیر ارتباطات:
عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم آیین رونمایی و بهره‌برداری از طرح‌های آماده افتتاح مخابراتی گفت: فیبرنوری به عنوان یک حرکت جهادی در کشور شروع شده و تا پایان این دولت این امکان برای همه مردم فراهم می‌شود و به این ترتیب تا سال ۱۴۰۷ همه کشور از این نعمت برخوردار می‌شوند.
او مطرح کرد: پروانه مخابرات به زودی صادر می‌شود و شرکت مخابرات نقش کلیدی در لایه دسترسی دارد که با تجربه و تخصص و زیر ساختی که وجود دارد حتماً این اتفاق می‌افتد و با نقشی که مخابرات در شبکه انتقال دارد اگر بخواهیم به سرعت‌های مناسب برسیم حتماً باید ظرفیت شبکه انتقال هم به همین نسبت افزایش یابد .
زارع پور با اشاره به اهمیت فناوری در زندگی مردم بیان کرد: بسیاری از نیازها از طریق سکوهایی که توسط نخبگان همین خاک توسعه داده شده است، رفع می‌شود و در آینده با وجود فناوری‌هایی مانند کلان داده و هوش مصنوعی، همه زندگی بشر دچار تحول می‌شود.
در چنین شرایطی کار حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بسیار سخت است که بتوانیم متناسب با روز پیش برویم.
او گفت: در ۲ سال اخیر اتفاقات خوبی در حوزه ارتباطات رخ داده است .برای نخستین بار در لایحه بودجه یک تبصره مستقل داشتیم.
این اتفاق بزرگی است و سنگ بنای تحولات آینده به حساب می‌آید.
وی مطرح کرد: دولت مکلف شده سالیانه ۵۰۰ هزار نیروی ماهر را تربیت کند.
درباره هوش مصنوعی و دولت هوشمند نیز تکالیفی مشخص شده است که همه این‌ها باعث توسعه فناوری در زندگی مردم می‌شود.
دولت هوشمند یک انقلاب در نظام اداری کشور است.
زارع پور ادامه داد: همه این اتفاقات نیازمند یک زیرساخت پرسرعت و با کیفیت است که در برنامه هفتم بندهای بسیار خوبی به آن اختصاص یافته است.
یکی از آن بندها توسعه فیبرنوری منازل و کسب و کارها است به طوری که تکلیف شده که تا پایان برنامه هفتم باید همه ساختمان‌ها در شهرها به فیبرنوری متصل شوند و در حال حاضر بیش از ۶ میلیون پوشش ایجاد شده است.
وی در خصوص وضعیت زیرساخت های ارتباطی کشور گفت: در حال حاضر وضعیت رضایت بخشی نداریم و زیرساخت‌ها توسعه خوبی پیدا نکرده است.
در رتبه‌بندی‌های جهان در اینترنت ثابت در رده‌های پایین‌ قرار داریم، این شایسته مردم نیست.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: از ابتدای دولت سیزدهم به شرکت مخابرات به عنوان سرمایه ارزشمند کشور نگاه و از آن حمایت کردیم و حتی از آبروی دولت نیز برای حمایت از این شرکت مایه گذاشتیم.
مجید سلطانی، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی مخابرات گفت: ایجاد شبکه FTTH منطقه خراسان شمالی شهر شیروان، ایجاد شبکه FTTC منطقه لرستان شهر نورآباد، پروژه تجمیع استان خوزستان و بهره برداری از بخش اکتیو شبکه FTTH از جمله پروژه‌هایی است که امروز افتتاح شد.
او افزود: در انتخابات قبلی تا انتخابات فعلی تحول زیادی در بخش ارتباطات ثابت و سیار داشتیم.
از همین رو نقاط ضعف را رفع و درحال حاضر تفاهم نامه‌ای با وزارت کشور امضاء کردیم.
فیبر نوری را در فرمانداری و بخشداری‌ها توسعه دادیم.
سلطانی در خصرص روند تغییرات مصرف ترافیک تصریح کرد: مصرف ترافیک بین المللی افت داشته و ترافیک داخل در حال رشد بوده اما در حال حاضر ترافیک داخل و بین الملل شانه به شانه هم پیش می‌روند.