خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نام گذاری 7500 نوزاد با نام محمد(ص) در سیستان و بلوچستان

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 18 بهمن 1402 - 23:58
مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان از نام گذاری بیش از 7500 نوزاد با نام پیامبر مکرم اسلام(ص) در استان از ابتدای سال تاکنون خبر داد.
استان،بلوچستان،سيستان،مكرم،اسلام،اطهار،ائمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، علی رحمتی با تبریک مبعث حضرت رسول اکرم(ص) اظهار داشت: بر اساس آمارهای پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور ، از ابتدای سال تاکنون 75 هزار و 388 ولادت در استان سیستان و بلوچستان به ثبت رسیده که از این تعداد 38 هزار و 730 پسر و 36 هزار و 658 دختر بوده است و بیش از هفت هزار و 500 نوزاد پسر در استان سیستان و بلوچستان با نام پیامبر مکرم اسلام(ص) و القاب ایشان نام‌گذاری شده‌اند.
وی بیان کرد: نام‌گذاری فرزندان با اسامی پیامبر مکرم اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) باعث ایجاد یک رابطه قلبی و درونی نزدیک با اهل بیت خواهد شد و رسول مکرم اسلام(ص) یکی از حقوق اصلی و مهم فرزند بر پدر و مادر را انتخاب نام نیکو بر شمرده‌اند.
مدیرکل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان گفت: رسیدن به قله رفیع کمالات معنوی و انسانی بدون دوستی اولیاء الهی ممکن نیست و این محبت و دلباختگی و ارتباط قلبی مردم در استان سیستان و بلوچستان با ائمه اطهار علیهم السلام از گذشته تاکنون بوده است به گونه ای که نام محمد و فاطمه همواره در صدر نامگذاری فرزندان این استان بوده است.
انتهای پیام/