خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سفیر جدید ایران در عمان رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 18 بهمن 1402 - 16:14
سفیر ایران در عمان در آغاز ماموریت دیپلماتیک رونوشت استوارنامه خود را تقدیم معاون امور سیاسی وزارت امور خارجه سلطنت عمان کرد.
امور،ايران،عمان،خارجه،جمهوري،اسلامي،كشور،ماموريت،سفير

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، «موسی فرهنگ»، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در سلطنت عمان، در آغاز ماموریت دیپلماتیک خود با حضور در وزارت امور خارجه این کشور با شیخ «خلیفه بن علی الحارثی»، معاون امور سیاسی وزارت امور خارجه سلطنت عمان دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وی کرد و رسما ماموریت خود در این کشور را آغاز نمود.
معاون وزیر امور خارجه عمان نیز در این دیدار، با تبریک فعالیت سفیر جدید ایران در کشورش، ابراز امیدواری کرد فعالیت‌های وی باعث ارتقا و شکوفایی مناسبات دو کشور شود.
سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در عمان در آستانه عزیمت به محل ماموریت، با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه دیدار و ضمن ارائه گزارشی از حوزه ماموریت خود، برنامه‌های پیش رو در زمینه توسعه و ارتقای همکاری‌های تهران - مسقط را تشریح کرد.
امیرعبداللهیان در این دیدار جایگاه عمان را در سیاست همسایگی جمهوری اسلامی ایران برجسته دانسته و ضمن تاکید بر پیگیری اجرای توافقات میان سران دو کشور، بر اراده راسخ دولت سیزدهم مبنی بر گسترش مناسبات دو کشور و تعمیق همکاری‌های فیمابین در تمامی ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تاکید کرد.
فرهنگ پیش از این در سمت‌های معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در تونس، معاون نمایندگی کشورمان در امارات عربی متحده،‌ رئیس اداره اقتصادی خاورمیانه و خلیج فارس،‌ رئیس اداره خاورمیانه و شمال آفریقا، سفیر جمهوری اسلامی ایران در تانزانیا، کارشناس ارشد حوزه دستیار ارشد وزیر و مشاور وزیر امور خارجه خدمت کرده است.
انتهای پیام/