خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تأکید صندوق اعتباری هنر بر توانمندسازی هنرمندان

تسنیم | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 18 بهمن 1402 - 16:12
مدیرعامل شرکت توسعه تجارت پروانه، از رویکرد حمایتی به توانمندسازی هنرمندان برای تولید و خلق اثر و ایجاد بستر عرضه و فروش آثار هنرمندان کشورمان در بازارهای سنتی و مجازی خبر داد.
هنر،شركت،قاب،اعتباري،هنرمندان،صندوق،هنري،توسعه،عنوان،پروانه، ...

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، امیر رضا یزدخواستی با اشاره به جزئیات طرح قاب هنر به عنوان خدمت جدید توسط صندوق اعتباری هنر، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم که بتوانیم آثار هنری ایرانی ـ اسلامی را که جایگزین مناسبی برای هدایای مناسبتی سازمانی و به ویژه هدایای مرسوم شب عید که عموماً هم کالاهای کم کیفیت خارجی است را در سبد خرید شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی و حتی افراد حقیقی و خانواده‌ها قراردهیم.
به گفته وی با این اقدام، بستری را برای فعالیت دائمی هنرمندان کشورمان، همراه با درآمد پایدار و بادوام برای آنها فراهم می‌کنیم.
مدیرعامل شرکت توسعه تجارت پروانه با تشریح عملکرد و نحوه فعالیت این شرکت به عنوان یکی از شرکت‌های وابسته به صندوق اعتباری هنر، گفت: این مجموعه طی سه ماه گذشته با هدف توسعه اقتصاد هنر ایرانی - اسلامی، با شناسایی و به کارگیری قریب به 100 هنرمند رسته نقاشی خط و کالیگرافی، موفق به تولید بیش از 3 هزار اثر ارزشمند، به عنوان یک اثر هنری ماندگار و فاخر که هرکدام منحصر به فرد و دارای شناسنامه و گواهی اصالتاست، در قالب طرح «قاب هنر» شد.
یزدخواستی در ادامه به ورود شرکت توسعه تجارت هنر پروانه به دیگر حوزه‌های هنری اعم از موسیقی و نمایش برای ارتباط موثر با سایر هنرمندان و مجموعه‌های فعال در این عرصه اشاره کرد و افزود: «قاب موسیقی» و «قاب نمایش»، پروژه‌های در دست اقدام این شرکت هستند که با شناسایی گروه‌های مستعد و فعال، بستری مناسب برای حضور هنرمندان کشورمان در عرصه‌های داخلی و خارجی را ایجاد می‌کنیم.
وی اضافه کرد: شرکت توسعه تجارت هنر پروانه به عنوان بازوی اجرایی و بستر تحقق برخی از سیاست‌ها و اهداف صندوق اعتباری هنر، با اجرای برنامه‌ها و طرح‌های مذکور قصد دارد حضور خود و صندوق اعتباری هنر را در سراسر کشور به ویژه مناطق محروم و کم برخوردار پررنگ و اثر بخش کرده تا هنرمندان بیشتری از رسته‌های مختلف هنری، از مزایا و فرصت های این طرح‌ها بهره‌مند شوند.
انتهای پیام/