خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دعوت جامعه مدرسین از مردم ایران برای حضور باشکوه در راهپیمایی 22 بهمن

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 18 بهمن 1402 - 16:12
جامعه مدرسین در بیانیه ای به مناسبت 22 بهمن گفت: رسوایی آمریکا و رژیم صهیونیستی پس از عملیات «طوفان الاقصی» نشان داد هژمونی آمریکا در منطقه و حتی در جهان آسیب جدی دیده است و این افول به زودی سقوط را نیز برای آن جنایتکاران در پی خواهد داشت.
اسلامي،انقلاب،ايران،ملت،پيروزي،حضور،الهي،الله،مجلس،انقلابي،ق ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ، بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌مناسبت یوم الله 22 بهمن به این شرح است: انقلاب اسلامی در ایران که به‌رهبری یک مرجع دینی و با حضور گسترده مردمی به پیروزی رسید، در حقیقت قیامی علیه تمام مظاهر فساد ابرقدرت‌های شرق و غرب بود.
منطقِ مبنایی و مکتبی انقلاب اسلامی «فَمَن يَکفُر بِالطّاغوتِ وَيُؤمِن بِاللَّهِ فَقَدِ استَمسَکَ بِالعُروَةِ الوُثقىٰ» بود و این منطق به ما آموخت که ایمان بالله به‌تنهایی کفایت نمی‌کند و بدون کفر به طاغوت، نمی‌توان به دستاویز محکم الهی تمسک جست.
ما با انقلاب اسلامی‌مان خواستار حاکمیت «الله» شدیم و امروز گرچه همه طاغوت‌های دنیا و در رأس آنان، آمریکا، بر ضد اسلام‌خواهی و ظلم‌ستیزی مردم مسلمان ایران، توطئه‌چینی می‌کنند؛ ولی ملت انقلابی با اتکای به امداد و نصرت الهی ثابت‌قدم و استوارند.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با گرامیداشت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و پاسداشت مقام منیع بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خمینی ـ رحمة الله علیه ـ بر روح بلند آن عبدصالح خدا و شهدای گرانقدر راه آزادی درود می‌فرستد و اعلام می‌دارد:
استقلال #هویّت_ایمانی مردم ایران از اندیشه‌های مادی و ضددینی، ایران را در مبارزه با طاغوت به پیروزی رساند و توان دین در اداره جامعه را آشکار ساخت.
برای ساختن ایران اسلامی باید فرهنگ، اقتصاد و سیاست تماماً رنگ دینی داشته باشند و مدیران و مسئولان بدانند پیشتازی و پیش‌رانی در علم و تمدّن جهانی و تحقق حیات طیّبه در التزام فکری و عملی به دین و هویت ایمانی است.
مردم مؤمن و انقلابی، کارگردان و طراح اصلی میدان سیاست هستند و هیچ‌گاه سیاست‌زده و بازی‌خورده نخواهند شد.
ایمان، اخلاص و تفکر صریح و قاطع انقلابی آن‌ها هرگونه انحراف و لغزش را که در برخی عملکردهای کارگزاران نظام سیاسی واقع شده است، به‌دور از ذات پاک انقلاب تحلیل می‌کند و به همین دلیل اصل نظام و انقلاب اسلامی و ولایتمداری را هویت اصلی خود می‌دانند و حاضرند در راه صیانت و پاسداری از آن، مؤمنانه ایثار و فداکاری کنند.
حضور پرشور مردم در راهپیمایی‌ها، انتخابات‌ها و همچنین در دیگر میدان‌های مجاهدت نشان داده است که مشکلات اقتصادی و معیشتی گرچه در تدبیر و مدیریت زندگی اخلال ایجاد کرده است؛ اما در«تحلیل»، این مردم فهیم دچار اشتباه محاسباتی نشده‌اند و نخواهند شد.
شایسته است کارگزاران سختکوش نظام با درک شأن و کرامت ملت، بیش از پیش خدمتگزار و خادم این ملت شریف باشند و با تمرکز و توجه ویژه‌ای به رفع مشکلات پیشِ‌روی مردم بپردازند.
آمریکای جنایتکار که پی به ناتوانی خود در شکست ملت ایران برده است و توان درگیری مستقیم با ایران را ندارد، سال‌هاست با آشفته‌سازی امنیت منطقه تلاش دارد از قدرت یافتن گفتمان انقلاب اسلامی و تحقق بیداری اسلامی جلوگیری کند.
حوادث این روزهای جهان و رسوایی آمریکا و رژیم صهیونیستی پس از عملیات «طوفان الاقصی» نشان داد هژمونی آمریکا در منطقه و حتی در جهان آسیب بسیار جدی دیده است و این افول به‌زودی سقوط را نیز برای آن جنایتکاران در پی خواهد داشت، این تنها بخشی از قدرت نرم جمهوری اسلامی است و قاطعانه می‌توان اعلام داشت که اراده الهی، ادامه این پیروزی‌هاست و به‌شرط استقامت، راه تا فتح قله‌های پیروزی نزدیک و دست‌یافتنی است.
امسال دو انتخابات سرنوشت‌ساز مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را در پیش داریم.
مردم حق و تکلیف خود در انتخابات را می‌شناسند و ان‌شاءالله با انتخاب اصلح، برگ زرین دیگری را در دفتر انقلاب ثبت خواهند کرد.
نامزدهای نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی از هم‌اکنون قدردان این ملت فهیم باشند و با خدای خود عهد ببندند که حق این ملت را با همه وجود بشناسند و ادا کنند.
راهپیمایی #یوم_الله_22_بهمن و جشن بزرگ انقلاب در سراسر کشور، هر سال مشت محکمی بر دهان بدخواهان ملت ایران و نوید پیروزی و نصرت الهی برای دوستان ایران اسلامی است.
جهان گرچه هر سال حضور پرشکوه ملت ایران را با حیرت و بهت به نظاره نشسته است؛ اما شیاطین داخلی و خارجی همچنان سعی در کمرنگ کردن عظمت حضور مردم دارند.
مردم شریف ایران، امسال نیز با حضور چشمگیر خود، ضعف تحلیل و فهم نادرست آنان از حقیقت قدرت مردم را آشکار می‌کنند و نشان می‌دهند از شـعار اصلـى انقلاب، «اسـتقلال، آزادى، جمهـورى اسلامى»، با استقامت و اقتدار صیانت می‌کنند.
از خدا‌وند متعال می‌خواهیم برکات و هدایت خود را بر همۀ ما نازل بفرماید و ما را در ظل توجهات حضرت ولی‌عصر ـ ارواحنا لتراب مقدمه الفداء ـ و هدایت‌های داهیانه مقام معظم رهبری ـ مدّ ظلّه العالی ـ به‌سوی قله‌های افتخار، راهنمایی و همراهی بفرماید.
انتهای پیام/452/.+