خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تخفیف‌های ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی پروانه ساختمانی در محلات بافت‌های فرسوده

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | چهارشنبه، 18 بهمن 1402 - 16:01
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در راستای نوسازی واحدهای مسکونی در بافت های فرسوده تخفیف های ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی در محلات مختلف را در نظر گرفته ایم.
فرسوده،نوسازي،صدور،حوزه،انشعابات

محمد آیینی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: در دولت سیزدهم تسهیلات خوب مالی، اداری و شهرسازانه برای نوسازی بافت‌های فرسوده در نظر گرفته شده است .
به گفته وی، بسته تشویقی ۱۹بندی کالبدی مهم‌ترین اقدام در حوزه نوسازی بافت های فرسوده بوده است، در واقع فرصت طلایی هم برای سازندگان و هم برای مالکان واحدهای فرسوده در نظر گرفته شده است که باید از این فرصت به خوبی بهره ببرند.
او می گوید: بسته های تشویقی بسیار زیادی در حوزه نوسازی بافت های فرسوده وجود دارد به طوری که صدور پروانه ساختمانی در کمترین زمان، ارائه ۵۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف در هزینه‌های صدور پروانه (الزام قانونی تخفیف ۵۰ درصد)، همچنین حفظ انشعابات قبلی و ارائه انشعابات جدید خارج از نوبت توسط ادارات آب، برق، گاز، مخابرات و صدور پایان کار در کمترین زمان از مهم ترین تشویق ها در این حوزه به شمار می رود‌.