خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مروری کوتاه بر کارنامه خرید جدید پرسپولیس

مشرق | ورزشی | چهارشنبه، 18 بهمن 1402 - 16:00
خرید جدید پرسپولیس با ۲۳ سال سن، امیدوار است بتواند تاثیر بالایی در جمع سرخ‌پوشان داشته باشد.
ازبكستان،پرسپوليس،بازيكن،بازي،ملي،تيم،ليگ،ايران،نوبهار

به گزارش مشرق، اوستون اورونوف ملی‌پوش ازبکستانی که سابقه بازی در نوبهار را دارد، این بار در پرسپولیس به کارش ادامه خواهد داد.
بر این اساس این بازیکن ۲۳ ساله قراردادی ۲ ساله با باشگاه پرسپولیس امضا کرده است و حقوق سالانه او ۷۵۰ هزار دلار است.
پیش از این جلال الدین ماشاریپوف دیگر بازیکن تیم ملی ازبکستان با استقلال قرارداد امضا کرد.
پرسپولیس که دو بازیکن خودش یعنی محمد عمری و میلاد سرلک را به دلیل خدمت سربازی در نیم فصل دوم ندارد، تصمیم به جذب اورونوف گرفت که در پست هافبک هجومی و وینگر فعالیت دارد.
او با وجود ۲۳ سال سن عضو ثابت تیم ملی فوتبال ازبکستان است و تاکنون ۱۹ بازی ملی انجام داده و چهار گل نیز به ثمر رسانده که آخرین گل او برابر ایران و علیرضا بیرانوند در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ زده شد.
اورونوف در ازبکستان برای نوبهار و لوکوموتیو تاشکند بازی کرد.
او در مجموع ۵۵ بازی در سوپرلیگ ازبکستان انجام داد و در ۱۰ فوریه ۲۰۲۰، با امضای قراردادی به عضویت اوفا در روسیه درآمد و در ادامه اسپارتاک مسکو از خرید این بازیکن خبر داد.
خرید جدید پرسپولیس در ۱۹ آگوست ۲۰۲۱، با یک قرارداد قرضی به اوفا بازگشت ولی خیلی زود قراردادش را با این تیم فسخ کرد تا راهی اورال یکاترینبورگ شود.
اورونوف در این تیم روس دو بازی انجام داد و در نهایت در حالی که بازیکن آزاد بود راهی پرسپولیس در لیگ ایران شد تا بعد از لیگ ازبکستان و روسیه، لیگ ایران سومین لیگ خارجی برای این بازیکن ازبک باشد.
اورونوف اولین بازی ملی خود را برای تیم ملی فوتبال ازبکستان در جریان باخت ۲ بر صفر مقابل ترکیه در ۲ ژوئن ۲۰۱۹ انجام داد.
پرسپولیس در نیم فصل دوم و با توجه به مصدومیت یاسین سلمانی و رفتن محمد عمری، روی درخشش شهاب زاهدی، مهدی ترابی و اورونوف ازبک حساب باز کرده است.