خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بهره مندی 9 شهر سیستان و بلوچستان از نعمت گاز در دولت سیزدهم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 18 بهمن 1402 - 13:34
از زمان آغاز به کار دولت سیزدهم تاکنون 9 شهر و 138 روستا در استان سیستان و بلوچستان به شبکه سراسری گاز متصل شده اند.
دولت،خاش،گاز،شركت،گازرساني،زاهدان،سيستان،زابل،ايرانشهر،چابها ...

محمدرضا میرشکاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان، ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن دهه مبارک فجر، در تشریح عملکرد این شرکت در دو سال و نیم گذشته در دولت سیزدهم، اظهار داشت: در این مدت با اجرای بیش از یک هزار و 633 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع، 9 شهر بزمان، خاش، زابل، ادیمی، محمدآباد، زهک، علی اکبر، اسماعیل آباد و بنجار از این موهبت الهی بهره‌مند شدند و زمینه بهره‌مندی بیش از 67 هزار مشترک فراهم شده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: این در حالی است که در بخش روستایی نیز، گازرسانی به 138 روستا به طور کامل اجرا شده است.
وی در رابطه با پروژه‌های گازرسانی در دست اجرای این شرکت، گفت: عملیات اجرایی 17 شهر دیگر از قبیل چابهار، کنارک و سراوان و غیره در این دولت آغاز شده و پروژه گازرسانی به 210 روستا نیز در دست اجرا است.
میرشکاری ضمن تبیین رویکرد دولت مردمی در راستای تحقق شعار سال و همچنین اشتغال‌زایی، افزود: بهره‌مندی 359 واحد تولیدی، کارخانه سیمان سیستان، کارخانه سیمان خاش، نیروگاه سیکل ترکیبی چابهار و کارخانه ریسندگی بافت بلوچ و ...
همچنین در دست اقدام بودن گازرسانی به 15 واحد تولیدی محور زاهدان - خاش ، 6 جایگاه CNG در شهرهای زاهدان، زابل و ایرانشهر و 10 واحد تولیدی - صنعتی دیگر، برخی دیگر از دستاوردهای مهم دولت در این خصوص است.
مدیرعامل شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان در خصوص اجرای خطوط انتقال گاز توسط دولت سیزدهم، گفت: پروژه‌های خطوط انتقال زاهدان - زابل، ایرانشهر- خاش- میرجاوه و ایرانشهر - چابهار در سال گذشته به بهره‌برداری رسیده و عملیات اجرایی خط انتقال گاز خاش - سراوان در آبان همان سال آغاز شد.
وی در خصوص ارائه تسهیلات لوله‌کشی داخل منازل گفت: با اهتمام دولت سیزدهم و پیگیری شرکت ملی گاز ایران، جهت رفاه حال مردمان شریف استان سیستان و بلوچستان، تسهیلات قرض‌الحسنه 150 میلیون ریالی جهت عموم مردم و کمک بلاعوض 180 میلیون ریالی جهت خانواده‌های تحت پوشش سازمان‌های بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) در نظر گرفته شد، این در حالی است که خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی می‌توانند وام قرض‌الحسنه 150 میلیون ریالی را نیز دریافت کنند.
انتهای پیام/