خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افتتاح همزمان 71 طرح کشاورزی در مازندران

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 18 بهمن 1402 - 12:12
سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه تامین امنیت غذایی یکی از سیاست های دولت سیزدهم است، در آیین راه اندازی طرح های کشاورزی از افتتاح همزمان 71 طرح با اعتبار 830 میلیارد تومان در مازندران خبر داد.
كشاورزي،مازندران،افتتاح،استان،كشور،جهاد،همزمان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، بابک مؤمنی؛ سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران در حاشیه آیین افتتاح همزمان پروژه‌های بخش کشاورزی استان گفت: مازندران قطب کشاورزی کشور بوده و مسئولیت امنیت غذایی کشور را بر عهده دارد.
وی با اشاره به بهره‌برداری از 71 طرح به صورت همزمان در دهه فجر در سراسر استان، افزود: این طرح‌ها در زیربخش‌های مختلف و با اعتباری بالغ بر 830 میلیارد تومان افتتاح شد و حدود 6 هزار خانوار از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.
مؤمنی تصریح کرد: با افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه‌ها که در زمینه عشایر، دام و طیور، آب و خاک، تولیدات گیاهی و گلخانه‌ای، صنایع کشاورزی و شیلات و آبزیان است، برای 221 نفر اشتغال مستقیم ایجاد شده است.
سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: مازندران رتبه اول تولید طیور گوشتی و جوجه یک روزه کشور را دارد و تقویت این ظرفیت‌ها از سیاست‌های اساسی سازمان جهاد کشاورزی استان به شمار می‌آید.
وی ادامه داد: در مجموعه مرغ مادر گوشتی که آیین افتتاح همزمان پروژه‌ها نیز در این مکان است، بیش از 6 میلیون تخم مرغ نطفه‌دار تولید می‌شود.
مومنی بر نقش مازندران در میدان امنیت غذایی کشور تاکید کرد و خواستار افزایش تعامل و تمرکز با هدف تولید با کیفیت و کمیت بیشترِ غذا در این استان شد.
انتهای پیام/