خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مصرف گاز با روند نزولی به ۶۱۲ میلیون متر مکعب رسید

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | چهارشنبه، 18 بهمن 1402 - 12:06
مدیر راهبری شرکت ملی گاز کشور گفت: با افزایش دما مصرف گاز از عدد ۶۴۰ به ۶۱۲ میلیون متر مکعب رسیده است.
گاز،مصرف،مكعب،طوري،هفته،افزايش

کوشکی مدیر راهبری شرکت ملی گاز کشور گفت: هفته گذشته ما سردترین روزها را پشت سر گذاشتیم به طوری که میانگین مصرف ۶۳۵ میلیون‌متر مکعب به ثبت رسید، در روز یکشنبه هفته جاری مصرف گاز به رقم ۶۵۰ میلیون متر مکعب رسید.
او گفت: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی دمای هوا رو به افزایش است، به طوری که مصرف گاز کاهشی خواهد شد، همچنین مصرف از ۶۴۰ میلیون متر مکعب به ۴۱۲ متر مکعب رسید.
کوشکی بیان کرد: با توجه به کاهش دما و میزان مصرف مجبور شدیم گاز صنایع و نیروگاه‌ها را محدود کنیم تا گاز بخش خانگی با مشکلی روبرو نشود حال با افزایش دما گاز صنایع و نیروگاهی به حالت اولیه برگشت.
او تصریح کرد:در حال حاضر مصرف گاز در سه استان خراسان رضوی، اصفهان و تاران افزایش داشت به طوری که مصرف گاز در تهران و کرج یک پنجم مصرف گاز تولیدی را به خود اختصاص داده است.
باتوجه به تعطیلی آخر هفته توصیه ما این است که هموطنان در صورت عدم حضور در منزل سیستم گرمایشی خود را خاموش کنند تا مشکل در تأمین گاز نداشته باشیم.