خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حماس: مقاومت و ملت فلسطین دست برتر را برای تحمیل شروط خود به اشغالگران دارند

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 18 بهمن 1402 - 10:23
یکی از اعضای حماس با اشاره به اینکه مقاومت و ملت فلسطین دست برتر را برای تحمیل شروط خود به اشغالگران دارند تاکید کرد ما مخالفتی با چندمرحله ای بودن توافق پاریس نداریم اما در نهایت باید از رسیدن به متن روشنی در این توافق برای توقف کامل جنگ مطمئن شویم.
مقاومت،غزه،آزادي،اسراي،حماس،فلسطين،اسرا،پاريس،توافق،پيشنهاد، ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «غازی حمد» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس فسطین درباره پاسخی که این جنبش به چارچوب پیشنهاد پاریس درباره آتش‌بس در غزه و تبادل اسرا داده است، گفت: حماس بعد از بررسی دقیق و مشورت با سایر گروه‌های مقاومت فلسطین پاسخ خود را به پیشنهاد مذکور اعلام کرد.
غازی حمد افزود، ما خواستار آغاز فشار بر رژیم اشغالگر برای انجام توافقی هستیم که همه طرف‌ها را راضی کند.
ما مخالفتی با چند مرحله‌ای بودن توافق نداریم اما باید از رسیدن به متن روشنی در این توافق جهت توقف کامل جنگ اطمینان حاصل کنیم.
وی تصریح کرد، ما نمی‌توانیم بپذیریم که دشمن آزادی عمل داشته باشد و بعدا بتواند تجاوزات خود به نوار غزه را از سر بگیرد.
رژیم اشغالگر اکنون در شرایطی قرار دارد که مجبور است اعتراف کند نتوانسته اراده مقاومت را بشکند و اسرای خود را برگرداند.
مقاومت و ملت فلسطین دست برتر را برای تحمیل شروط خود به اشغالگران دارند
این مسئول حماس گفت، مقاومت و ملت فلسطین دست برتر را برای تحمیل شروط خود به اشغالگران دارند.
ما هرگز تسلیم فشارها نمی‌شویم و به مواضع خود پایبندیم و پاسخی که دادیم بعد از مشورت با سایر گروه‌های مقاومت فلسطین بود.
ارتباط ما با رهبری مقاومت در غزه همچنان پابرجاست و هماهنگی‌های لازم انجام می‌شود.
نظرات مهم از جانب رهبران و فرماندهان مقاومت در غزه ابلاغ می‌شود؛ زیرا آنها در میدان هستند و از وضعیت مقاومت و شرایط نظامی آن آگاهی کامل دارند.
مقاومت برای آزادی همه اسرای فلسطینی تلاش و مبارزه می‌کند
وی تاکید کرد، ما زمانی که درباره توافق تبادل اسرا صحبت می‌کنیم، خواستار آزادی اسرای فلسطینی از همه گروه‌ها هستیم و رویکرد و تصمیم ما این است که بیشترین تعداد ممکن از اسرای فلسطینی در زندان‌های دشمن را آزاد کنیم.
مقاومت برای آزادی همه اسرای فلسطینی تلاش و مبارزه می‌کند.
غازی حمد در ادامه تاکید کرد، قرار نیست توافق پاریس در صورت انجام، مطابق میل صهیونیست‌ها باشد و ما خواستار ارائه ضمانت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی در خصوص اجرای شروط مقاومت شده‌ایم.
مطالباتی که مقاومت مطرح کرده کاملا واقعی و منطقی بوده و هیچ مبالغه‌ای در آن نیست.
وی همچنین ضمن قدردانی از سایر گروه‌های مقاومت منطقه از جمله حزب‌الله و انصارالله و مقاومت در عراق که مواضع قاطع عملی در حمایت از غزه اتخاذ کرده‌اند گفت، با باز شدن جبهه‌های مختلف علیه رژیم صهیونیستی، این رژیم از همه طرف محاصره شده است و ما از همه برادرانمان در لبنان و عراق و سوریه و یمن و همه آزادگان جهان که از غزه حمایت می‌کنند نهایت تشکر و قدردانی را داریم.
«ماهر الطاهر» مسئول روابط بین‌المللی در جبهه مردمی برای آزادی فلسطین نیز به نوبه خود اعلام کرد که برادرانمان در حماس و جهاد اسلامی با ما درباره پاسخ به چارچوب پیشنهاد پاریس گفت‌وگو و مشورت کردند.
وی تاکید کرد، همه گروه‌های مقاومت فلسطین روی یک مسئله اتفاق نظر داشتند و آن این بود که اولویت همه آتش‌بس کامل و توقف دائمی جنگ است؛ زیرا بیم آن وجود دارد که در صورت عدم وجود تضمین‌های لازم، اسرائیل بعد از آزادی اسرای خود، تجاوز به غزه را از سر بگیرد.
درحالی که طی دو هفته گذشته مباحثات زیادی درباره وضعیت غزه و آتش‌بس در این منطقه و همچنین پرونده تبادل اسرا وجود داشت و اخیرا مذاکراتی در پاریس در این زمینه انجام شده بود، شب گذشته محمد بن عبدالرحمن آل ثانی نخست وزیر و وزیر خارجه قطر اعلام کرد که دوحه پاسخ مثبتی از حماس در رابطه با توافق آزادی اسرا دریافت کرده است.
پیش از آن جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: پس از مشورت با رهبری جنبش و جناح‌های مقاومت، پاسخ خود درباره چارچوب پیشنهاد پاریس را به اطلاع قطر و مصر رسانده‌ایم و برای تضمین آتش بس جامع، پایان دادن به تجاوز، رفع محاصره و تبادل اسرا با روحیه مثبت با این پیشنهاد برخورد کردیم.
انتهای پیام/