خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حضور پرشور مردم در انتخابات 11 اسفند اهداف دشمنان را ناکام می‌کند - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 18 بهمن 1402 - 10:22
امام جمعه کنگان انتخابات 11 اسفند را یکی از مهمترین انتخابات 44 سال اخیر دانست و گفت: حضور حداکثری در انتخابات ضمن تقویت اقتدار ایران اسلامی اهداف دشمنان را ناکام می کند.
انقلاب،اسلامي،امام،اشاره،محمودي،انتخابات،اسلام،كنگان،جامعه،ج ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندر کنگان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمود محمودی صبح امروز در نشست هم‌اندیشی نقش صنعت در احیای فرهنگ یاریگری و مشارکت حداکثری تضمین توسعه پایدار ایران اسلامی در سازمان منطقه ویژه پارس با اشاره به روایتی از حضرت امام موسی کاظم علیه‌السلام، سه چیز را نابودکننده و ویران‌کننده جامعه دانست و اظهار داشت: به فرموده امام هفتم شیعیان جهان علیه‌السلام اولین چیزی که موجب نابودی جامعه می‌شود شکستن و نقض بیعت است.
وی با بیان اینکه همه ما با شهدا، امام شهدا و ولی فقیه زمان بیعت بستیم تصریح کرد: دومین موردی که نابودی جامعه را به همراه دارد فراموشی سنت‌های الهی است.
امام جمعه کنگان سومین موضوع ویران کننده جامعه را جدایی و فاصله گرفتن از امت اسلامی دانست و افزود: سیاست راهبردی نظام اسلامی وحدت است و در جامعه اسلامی بین شیعه و سنی نباید فاصله بیفتد بلکه امت اسلامی باید ید واحده باشد.
وی با تبریک فرارسیدن مبعث پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (ص)، با بیان اینکه از ازل تا ابد روزی بالاتر از مبعث وجود ندارد، ابراز داشت: در این روز بهترین نعمت برای بشریت ارزانی شد.
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در سال 1399 که فرمودند «انقلاب اسلامی ما به مثابه بعثت نبوی است»، گفت: انقلاب اسلامی ما موضوع بعثت را احیا کرد زیرا استمرار حرکت تکاملی پیغمبر اسلام بود.
انقلاب اسلامی ما نشان داد که اسلام یک دین جامع بوده و تک بعدی نیست.
وی با بیان اینکه ابعاد سیاسی و اجتماعی دین ما که سال‌ها به فراموشی سپرده شده بود به وسیله انقلاب احیا شد، افزود: یکی از ابعاد شباهتی انقلاب اسلامی و بعثت نبوی عزت‌آفرینی است.
محمودی با اشاره به جاهلیت پیش از اسلام خاطرنشان کرد: همانگونه که مردم پیش از اسلام در جاهلیت به سر می‌بردند، قبل از انقلاب هم گمراهى فقر و فلاکت غوغا می‌کرد.
وی با بیان اینکه اگر کسی پیش از انقلاب به جنوب استان بوشهر سفر می‌کرد اوج فقر و فلاکت را می‌دید اظهار داشت: بی انصافی و جفا است اگر کسی نعمت انقلاب را کفران کند.
امام جمعه کنگان با بیان اینکه هنوز شرایط دوران طاغوت را فراموش نکرده‌ایم، افزود: در آن دوران قدرت‌های تجاوزگر و غارتگر نفت ما را به غارت برده و با پول آن به کشورمان اسلحه فروخته و این سلاح‌ها را در راستای منافع خود به کار می‌گرفتند.
وی با اشاره به قرار گرفتن در دهه مبارک فجر به بیان روایاتی پرداخت که جایگاه انقلاب اسلامی را در آموزه‌های دینی مشخص می کند.
محمودی با بیان اینکه انقلاب ما ریشه در دین دارد به چند حدیث از پیامبر اسلام (ص) و امامان معصوم (ع) اشاره کرد و ابراز کرد: در احادیث داریم قومی از مشرق زمین یعنی ایران قیام می‌کنند و پرچم را به دست صاحب اصلی یعنی امام زمان (عج) تحویل می‌دهند.
وی با بیان اینکه امروز دنیا از انقلاب اسلامی حساب می‌برد، اضافه کرد: امروز به برکت انقلاب کشور یمن، آمریکا و انگلیس را ذلیل کرده است.
وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم عاقبت انقلاب را از آن متقین دانست.
محمودی حضور در راهپیمایی 22 بهمن را ضروری دانست و تاکید کرد: به امر خداوند عالم نباید از فرمان ولی سرپیچی کرد زیرا فرمان ولی خدا حضور در راهپیمایی 22 بهمن است.
وی با اشاره به ضرورت عصبانی کردن دشمنان انقلاب اظهار داشت: هر عملی که موجب خشم دشمن بشود عمل صالح است.
محمودی با استناد به 4 آیه از قرآن کریم، حضور در راهپیمایی 22 بهمن را ضرورتی دانست که قرآن هم بر آن تاکید دارد.
امام جمعه کنگان درباره انتخابات به بیاناتی از امام خمینی (ره) اشاره کرد و افزود: اگر مسامحه کنید نزد خداوند تبارک و تعالی مسئول هستید.
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درمورد حضور در انتخابات تصریح کرد: اگر می‌خواهید مشکلات کشور حل شود باید مشارکت را بالا برد.
محمودی انتخابات 11 اسفند را یکی از مهمترین انتخابات 44 سال اخیر دانست و بیان کرد: انتخابات خبرگان بسیار پراهمیت است زیرا دشمن به راهیابی افراد نفوذی به این مجلس بسیار دل خوش کرده است.
وی همچنین با مهم ارزیابی کردن انتخابات مجلس دوازدهم شورای اسلامی ابراز داشت: یکی از راهکارهای افزایش مشارکت برطرف کردن شبهات است.
امام جمعه کنگان با بیان اینکه باید طوری با منتقدین صحبت کنیم که احساس کند با فرد منصف مواجه است، اظهار داشت: اگر بخواهیم به کسی تکلیف کنیم ممکن است تمکین نکند.
محمودی همچنین گفتگوهای چهره به چهره، استفاده از فضای حقیقی به جای فضای مجازی و اقناع مخاطب را از دیگر راهکارهای افزایش مشارکت مردم در انتخابات مجلس دوازدهم دانست.
وی با بیان اینکه امروز آمریکا، انگلیس، اسراییل و همه اذناب آنها با آن همه تجهیزات نظامی در مقابل رزمندگان غزه درمانده شده‌اند، گفت: اگر ما از مقاومت حمایت نمی‌کردیم قطعاً برنده این جنگ آنها بودند.
انتهای پیام/190/