خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هنرمندان بخش بین الملل در جشنواره موسیقی فجر / نیکلاس ون پوکه؛ موسیقیدان شاعر

تسنیم | فرهنگی و هنری | چهارشنبه، 18 بهمن 1402 - 09:26
نیکلاس ون پوکه پیانیست هلندی با لقب موسیقیدان شاعر به سی و نهمین جشنواره موسیقی فجر می آید تا اجرایی برای علاقه مندان به موسیقی در ایران داشته باشد.
موسيقي،آثار،اجراهاي،نيكولاس،پوكه،فجر،سفر،جشنواره،شومان،پياني ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، نیکلاس ون پوکه پیانیست هلندی با اجراهای استادانه خود توانسته جایگاه خاصی در میان مخاطبان موسیقی پیدا کند.
روزنامه هلندی de Volkskrant لقب موسیقیدان شاعر "true poetic musician" را به او داده است.
نیکلاس سفر موسیقایی خود را در یک خانواده اهل موسیقی از 6 سالگی آغاز کرد.
پدر او نوازنده ترومپت و مادرش نوازنده ویولن بود او تعلیمات خود را زیر نظر استادان به نامی همچون David Kuyken, Jan Wijn, Martha Argerich, Murray Perahia, and Alfred Brendel ادامه داد و بعدها تحصیلات حرفه‌ای خود را در کنسرواتوار آمستردام در پیش گرفت.
مسیر حرفه‌ای، نیکولاس را به اجرا در سرزمین مادری خود هلند و همچنین سرتاسر جهان رساند که این اجراها شامل اجراهای تک نوازی پیانو و همچنین همکاری‌هایی با ارکسترهای معروف از جمله ارکستر مجلسی هلند می‌شد.
از اجراهای شاخص او می‌توان به حضور او درRoyal Festival Hall با ارکستر Chineke و به رهبری Roderick Cox اشاره کرد که اجرایی به یادماندنی از کنسرتو شماره 3 بتهوون ارائه داد.
علاوه بر اجراهای زنده جذابش آثار منتشر شده از او نیز توانایی‌های منحصر به فرد او را در شیوه‌های مختلف نوازندگی تفسیرهای دقیق و درست او از آثار کلاسیک و رمانتیک را نشان می‌دهد او در جدیدترین کار خود که مجموعه‌ای از آثار شوپن بود توانایی‌ خود را در نوازندگی و دقت به آثار ماندگار نشان داد که توانست توجه منتقدان و مخاطبان موسیقی را جلب کند علاوه بر این با انتشار مجموعه آثار شومان جلد دوم "The Schumann Collection Vol.
ll"که با استقبال زیادی همراه بود توانست جایگاه خود را به عنوان یکی از بهترین تفسیر کنندگان آثار شومان تثبیت کند.
با توجه به مشغله زیاد کاری نیکولاس اجراهای متعددی که در طول سال دارد اما او همچنان به ریشه‌های فرهنگی خود پایبند است و حداقل دو بار در سال در زادگاه خود و در سالن illustrious Concertgebouw به تکنوازی پیانو می‌پردازد.
نیکولاس فن پوکه در سی و نهمین جشنواره موسیقی فجر در تاریخ 25 بهمن 1402 در سالن رودکی روی صحنه رفت.
او پیش از این در سال 1400 و در سی و هفتمین دوره جشنواره موسیقی فجر قرار بود به ایران سفر کند که سفر او به دلیل ابتلا به ویروس کرونا لغو شد.
در آن دوره از جشنواره موسیقی فجر، موریتس ارنست، پیانیست آلمانی جایگزینِ نیکولاس فن پوکه شد.
حالا این بار، علاقه‌مندان به موسیقی در ایران منتظر دیدن و شنیدن اجرای این هنرمند در تالار رودکی هستند.
انتهای پیام/