خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پاسخ عربستان به ادعای جدید واشنگتن درباره عادی سازی روابط با اسرائیل

مشرق | بین‌الملل | چهارشنبه، 18 بهمن 1402 - 09:16
وزارت امور خارجه عربستان بامداد چهارشنبه اعلام کرد که تا زمانی که کشور مستقل فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ تشکیل نشود، هرگز با اسرائیل روابط دیپلماتیک برقرار نخواهد کرد.
عربستان،روابط،غزه،اسرائيل،كربي،مايل،عادي،حمله

به گزارش مشرق، عربستان اعلام کرد: تا زمانی که دولت فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ به مرکزیت قدس شرقی به رسمیت شناخته نشود و حمله به غزه متوقف نشود، روابط دیپلماتیک با اسرائیل برقرار نخواهد شد.
وزارت امور خارجه عربستان افزود که توقف حمله به غزه و خروج همه نظامیان صهیونیست از این منطقه شرط برقراری روابط با رژیم صهیونیستی است.
این بیانیه ساعاتی پس از آن منتشر می‌شود که جان کربی سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید با بیان اینکه عربستان و اسرائیل مایل به ادامه گفتگوهای عادی سازی روابط هستند، اعلام کرد: پیشنهادی جدی برای آزادی گروگان های باقی مانده و وقفه طولانی مدت جنگ غزه ارائه شده است که به دنبال دستیابی به آن هستیم.
کربی روز سه شنبه به وقت محلی به خبرنگاران گفت: ما حتی پیش از اکتبر و اکنون نیز در حال مذاکره با همتایان خود در اسرائیل و عربستان برای پیشبرد یک توافق عادی سازی روابط هستیم.
وی مدعی شد: ما مطمئناً بازخورد مثبتی از هر دو طرف دریافت کردیم مبنی بر اینکه آنها مایل به ادامه این گفتگوها هستند