خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

برنی سندرز: آمریکا در فاجعه انسانی غزه همدست اسراییل است

مشرق | بین‌الملل | سه شنبه، 17 بهمن 1402 - 22:29
برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت روز سه شنبه اعلام کرد که واشنگتن با حمایت مالی از اسرائیل همدست و شریک فاجعه انسانی در غزه است.
غزه،رژيم،اسرائيل،روز،صهيونيستي،آمريكا،شهداي،حملات،فلسطين،جنگ ...

به گزارش مشرق از "سی ان ان" او در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: لعنت بر من اگر بخواهم یک سنت دیگر به دولت نتانیاهو بدهم تا به این جنگ علیه مردم فلسطین ادامه دهد.
آمریکا در فاجعه انسانی غزه همدست است.
سندرز، در ماه ژانویه لایحه ای معرفی کرد که به دنبال تعیین شرایط برای کمک‌های امنیتی به اسرائیل بود.
سناتورهای آمریکایی با اکثریت قاطع به این طرح رای منفی دادند.
در این لایحه آمده بود تا زمانی که وزارت امور خارجه آمریکا ظرف ۳۰ روز گزارشی از بررسی نقض حقوق اسرائیل در حملات آن به غزه ارائه نکرده, کمک های مالی به رژیم صهیونیستی متوقف شود.
برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت روز دوشنبه اعلام کرد که آنچه در غزه اتفاق می‌افتد غیرقابل توصیف است.
این سناتور مستقل آمریکایی که نامزد ریاست جمهوری آمریکا نیز بوده است، افزود واشنگتن در "کابوس" غزه "همدست" است.
وی تاکید کرد: وقت آن رسیده که آمریکا درخواست های خود از اسرائیل را متوقف کند.
ما باید به آنها بگوییم: اگر مسیرشان را تغییر ندهند، حمایت ما را از دست خواهند داد.
وزارت بهداشت غزه بعد از ظهر امروز (دوشنبه) از افزایش شمار شهدای تجاوزات رژیم صهیونیستی به این باریکه به ۲۶ هزار و ۶۳۷ نفر خبر داد.
وزارت بهداشت غزه در بیانیه‌ای‌ در یکصد و پانزدهمین روز از جنگ غزه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ جنایت جدید در مناطق مختلف نوار غزه انجام داد که منجر به شهادت ۲۱۵ نفر شد و ۳۰۰ زخمی نیز برجای گذاشت.
در این بیانیه آمده است: با احتساب شهدای جدید شمار شهدای تجاوزات رژیم صهیونیستی به این باریکه از هفتم اکتبر تا به امروز به ۲۶ هزار و ۶۳۷ نفر افزایش یافته است.
گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.
این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس‌ موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.
این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های‌ نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.