خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تنها کشتی‌های اسرائیلی یا عازم بندرهای اشغالی را هدف قرار می‌دهیم

مشرق | بین‌الملل | سه شنبه، 17 بهمن 1402 - 21:06
وزیر حمل‌ونقل یمن تاکید کرد که نیروهای مسلح یمن تنها کشتی‌های رژیم صهیونیستی یا کشتی‌هایی را که عازم بندرهای اشغالی هستند هدف قرار می‌دهند.
درياي،يمن،سرخ،عرب،بندرهاي،دريانوردي

به گزارش مشرق به نقل از المیادین، عبدالوهاب الدره وزیر حمل‌ونقل یمن در سخنانی گفت: به شرکت‌های بین‌المللی تاکید می‌کنیم که دریانوردی و کشتی‌رانی در دریای سرخ و دریای عرب ایمن است.
الدره در ادامه با اشاره به چگونگی عملیات نیروهای مسلح یمن در دریای سرخ و دریای عرب افزود: کشتی‌هایی هدف قرار می‌گیرند که اسرائیلی هستند یا به سوی بندرهای فلسطین اشغالی عازم‌اند.
وزیر حمل‌ونقل یمن گفت: نامه‌ای رسمی را به شرکت‌های بین‌المللی تحویل داده‌ایم و طی آن امنیت دریانوردی و کشتی‌رانی در دریای سرخ و دریای عرب را تضمین کرده‌ایم.
وی در ادامه افزود: از شرکت‌های بین‌المللی خواسته‌ایم که به هشدارهای صادرشده مبنی بر عدم عبور و مرور در دریای سرخ اعتنا نکنند.
گفتنی است یمن اعلام کرده که در راستای حمایت از مردم و مقاومت فلسطین اجازه نخواهد داد که کشتی‌های صهیونیست یا کشتی‌هایی که مقصد آن‌ها بندرهای اراضی اشغالی است از دریای عرب و دریای سرخ عبور کنند و این کشتی‌ها را هدف قرار می‌دهد.
ارتش یمن عملیات‌های موفقیت‌آمیزی را در این چارچوب به انجام رسانده و آسیب‌های اقتصادی فراوانی را به بندرهای جنوبی اراضی اشغالی وارد آورده است.
اما در مقابل ائتلاف آمریکایی- انگلیسی در حمایت آشکار از جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین در غزه، به بهانه حمایت از دریانوردی در دریای سرخ چندین بار اراضی یمن را مورد هجوم قرار داده است.