خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

معاون وزیر صنعت: بر حمایت از تولید متمرکز شده‌ایم - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 17 بهمن 1402 - 19:38
معاون وزیر صمت گفت: در وزارت صمت مهمترین مسئله، حمایت از تولید است و ما به عنوان دولت در این عرصه نقش تسهیل گر را داریم، پس بایددر این حوزه تلاش کنیم  چرا که تلاش ما منجر به تولید ثروت و کاهش فشار بر مردم است.
پروژه،مسكن،همدان،استان،عنوان،واحدي،مشكلاتي،بنياد،عرصه،تلاش،ب ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، حسین فرهیدزاده معاون وزیر صمت بعدازظهر امروز با حضور در واحد تولیدی پلمپین صنعت اظهار کرد: سال‌های گذشته نیز به استان همدان سفر کردم اما تغییری که در استان به لحاظ صنعتی رخ داده قابل مقایسه با گذشته نیست که این مهم نیز در وهله اول مدیون سرمایه گذاران است.
وی با این توضیح که تمام واحدهای صنعتی از نظر ما یک سنگرند چرا که ما در جنگ اقتصادی بوده و کارگران سربازان این جنگ هستند مطرح کرد: وضعیت کشور ما وضعیت خاصی است، 40 سال از انقلاب گذشته و حالا این نهال به درختی تنومند تبدیل شده که مرهون زحمات بخش خصوصی و بخش دولتی به عنوان تسهیل گر امور است.
معاون وزیر صمت با اشاره به اینکه در بسیاری از حوزه‌ها پیشرو هستیم، در برخی حوزه‌ها صادرات بیشتر شده اما در برخی حوزه‌ها نیز وابستگی داشته و مشکلاتی داریم گفت: گاهی در تراز ارزی کشور مشکلاتی رخ می‌دهد که همین مسئله مشکلاتی را ایجاد می‌کند و باید برای رفع آنها اقدام کرد.
وی بیان کرد: در وزارت صمت مهم‌ترین مسئله، حمایت از تولید است و ما به عنوان دولت در این عرصه نقش تسهیل گر را داریم، پس بایددر این حوزه تلاش کنیم چرا که تلاش ما منجر به تولید ثروت و کاهش فشار بر مردم‌ است.
رضایی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان نیز در این برنامه اظهار کرد: این پروژه اولین پروژه نهضت ملی مسکن است که در شهر همدان به بهره برداری می رسد.
وی افزود: مردم پروژه را رصد کرده و از بهره برداری آن خوشحال هستند و دیدن این لحظات برای ما بسیار شیرین است که از این جهت خدا را شکرگذاریم.
رضایی ادامه داد: این پروژه طبق وعده دو ساله تحقق یافته است پروژه ای که از مهر 1400 شروع شده و خوشبختانه امروز با همه امکانات به بهره برداری رسیده است و تنها بحث آسفالت معبر مانده که به دلیل شرایط جوی انجام‌ نشده است.
وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی خدمات بسیاری دارد از جمله اینکه تنها در این پروژه زمین رایگان بوده، 500 میلیون‌تومان تسهیلات نیز پرداخت شده است و آورده متقاضی تنها 420 میلیون تومان است، درباره دیگر پروژه های این نهاد عنوان کرد: پروژه 11 هزار واحدی که شروع شده 55 برابر این پروژه بوده که در حال انجام است.
پروژه 600 واحدی نیز شروع شده و به زودی به نتیجه می رسد، همچنین پروژه 690 واحدی نیز 65 درصد پیشرفت دارد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان با اشاره به اینکه 33 هزار واحد مسکن شهری و روستایی در استان داریم که تنها توسط بنیاد مسکن در حال انجام است و دیگر نهادهای مسئول نیز در حال اجرای پروژه ها هستند مطرح کرد: انقلابی در عرصه ساخت مسکن شروع شده اما نیاز ما بیش از این موارد است.
وی با این توضیح که برای این پروژه از هیچ خدماتی دریغ نکردیم و حتی فضای بازی برای کودکان در نظر گرفته شده و پارکینگ و انباری واحدها نیز مستقل است عنوان کرد: در فراخوان اخیر ما برای زمین روستایی، 3300 نفر تنها در یک روز ثبت نام کردند و این یعنی باید بیشتر تلاش کنیم تا به نیاز مردم در این عرصه پاسخ دهیم.
انتهای پیام/