خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تامین محتوای سالم ماموریت اساسی رسانه ملی

باشگاه خبرنگاران | فرهنگی و هنری | سه شنبه، 17 بهمن 1402 - 18:48
رئیس رسانه ملی گفت: تولید محتوای سالم از جمله مأموریت‌های اساسی سازمان صداوسیماست که پس از تولید نیازمند بهره‌مندی از یک شبکه توزیعی منسجم است.
رسانه،جبلي،زيرساخت،محتواي،مخابرات،ملي،سالم،حوزه،همكاري،انقلا ...

جبلی مطرح کرد؛
پیمان جبلی رئیس رسانه ملی در مراسم امضای تفاهم‌نامه معاونت فضای مجازی سازمان صداوسیما و شرکت مخابرات ایران با اشاره به دغدغه‌های فرهنگی مشترک و مشابه دو حوزه زیرساخت و رسانه ملی گفت: طبیعت و فلسفه وجودی انقلاب اسلامی‌پیشرفت همراه با آرمان و اهداف بلند بوده است.
وی افزود: حضرت امام (ره) پایه انقلاب را برپایه «پیشرفت بر مبنای آرمان‌های اصیل» بنا نهاده که تبدیل به گفتمان انقلاب اسلامی‌شده است.
رئیس رسانه ملی با تأکید بر اینکه ما ایرانیان تنها به فرهنگ مبتنی بر آرمان‌های اصیل ایرانی اسلامی‌مان افتخار نمی‌کنیم، بلکه به پیشرفت‌هایمان و قرار گرفتن در رتبه‌های بالای علم و دانش و فناوری در جهان نیز می‌بالیم، گفت: تجربه زیسته قابل اتکایی داریم که دنیا آن را تحسین می‌کند و نکته قابل توجه آنکه علی‌رغم ظلم‌ها، چالش‌ها و سختی‌هایی که بر کشور رفته به این جایگاه دست یافته‌ایم.
جبلی ادامه داد: رویکرد حوزه‌های زیرساختی به مقوله بسیار مهم تامین نیاز‌های محتوایی سالم قابل تحسین است و همانقدر که ما در حوزه رسانه زیرساخت پایدار توزیع محتوای سالم را ضروری می‌دانیم، برای حوزه زیرساخت و مخابرات هم مهم است که اگر این زیرساخت و ظرف را فراهم کرد، قرار است با چه محتوایی پر شود.
رئیس رسانه ملی بااشاره به ضرورت انکارناپذیر تامین محتوای سالم در فضای مجازی امروز، گسترش زیرساخت‌ها و توسعه شبکه فیبر نوری را در کشور امری راهبردی و امیدآفرین دانست و گفت: همکاری و هم افزایی شرکت مخابرات و اپراتور‌ها با صدا و سیما، شبکه توزیعی‌ای با ظرفیت‌ها، قابلیت‌ها و گستردگی بالا فراهم میکند و در نتیجه جهش خلاقیت تولید در محتوا هم اتفاق می‌افتد.
جبلی در خاتمه بر ایجاد وحدت گفتمانی و حرکتی هم‌افزا برای رفع نیاز‌های متقابل دو مجموعه تأکید کرد و گفت: امید است این تفاهم به یک همکاری مشارکتی پایدار در بازه زمانی طولانی بینجامد که مردم از آن منتفع شوند و با هزینه کمتر، محتوای بهتری دریافت کنند.
همچنین در این آیین، مجید سلطانی مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از پیشرفت‌های حاصله در توسعه زیربنایی فیبرنوری سخن گفت و عنوان کرد: مردم نیازمند دریافت محتوای سالم‌اند.
وظیفه ماست امکانات زیرساختی لازم را مهیا کنیم و خوشحالیم با سازمان صداوسیما در تعامل و همکاری هستیم؛ این دو مجموعه می‌توانند خدمات بزرگ و شایان توجهی به مردم ارائه دهند.