خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

فرمانده کل ارتش اوکراین سفیر می‌شود

مشرق | بین‌الملل | سه شنبه، 17 بهمن 1402 - 16:45
دولت اوکراین اعلام کرد که فرمانه کل ارتش این کشور پذیرفته که پس از برکناری به عنوان سفیر این کشور در انگلیس انتخاب شود.
اوكراين،گزارش،بركناري،نظامي،والري،فرمانده،رييس،مسلح،تغييرات

به گزارش مشرق، در بحبوحه افزایش گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال برکناری «والری زالوژنی» فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین، «یوگنی شوچنکو» معاون پارلمان اوکراین در گفت‌وگویی اعلام کرد که زالوژنی پذیرفته که پس از برکنارشدنس به عنوان سفیر اوکراین در انگلیس در دولت حضور داشته باشد.
به گزارش مجله «اکونومیست»، زلنسکی، رییس‌جمهور اوکراین همچنین به زالوژنی پیشنهاد داده بود که سمت دبیری شورای امنیت ملی و وزارت دفاع اوکراین را نیز به عهده بگیرد، اما او این پیشنهاد را رد کرد.
ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین دیروز دوشنبه در گفت‌وگو با تلویزیون دولتی ایتالیا اعلام کرد که قصد دارد چند مقام ارشد نظامی و سیاسی این کشور را تغییر دهد.
وی دراین‌باره مدعی شد : این تغییرات خواست مردمی است که باید اوکراین را رهبری کنند.
زلنسکی با اشاره به اینکه برخی تغییرات مجدد ضروری است افزود به وی پیشنهادهای زیادی برای اخراج «والری زالوژنی»، فرمانده ارتش اوکراین شده است.
پنج‌شنبه گذشته همزمان با تشدید اختلافات میان ولودیمیر زلنسکی رییس جمهور اوکراین و «والری زالوژنی» فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین شبکه آمریکایی سی ان ان گزارش داد که قرار است طی روزهای آتی دستور ریاست جمهوری مبنی بر برکناری وی صادر شود.
در این گزارش آمده است: زلنسکی قرار است تا پایان هفته جاری دستور برکناری زالوژنی از پست فرماندهی کل نیروهای مسلح اوکراین را صادر کند.
این شبکه آمریکایی به نقل از ۲ منبع آگاه گزارش داد که زالوژنی به یک نشست در دفتر رییس جمهور اوکراین طی روز دوشنبه احضار و موضوع برکناری به او ابلاغ شد.
طی هفته‌های گذشته گمانه زنی‌ها در خصوص افزایش تنش‌ها میان زلنسکی و این مقام نظامی اوکراین تشدید شده بود.
چنانچه این اتفاق رخ دهد بزرگترین تغییرات نظامی از سوی زلنسکی از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه علیه اوکراین تاکنون صورت می‌گیرد.
گفته می‌شود تنش‌ها و اختلافات میان دو طرف زمانی شدت گرفت که زالوژنی تاکید کرد که جنگ اوکراین با روسیه به بن بست رسیده است.