خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 10 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کلنگ‌زنی ‌منطقه ویژه اقتصادی ارومیه ـ سرو/ کم‌ترین هزینه و فاصله برای عملیات ترانزیتی با ترکیه ‌+ فیلم - تسنیم

تسنیم | اقتصادی | سه شنبه، 17 بهمن 1402 - 15:45
کلنگ احداث منطقه ویژه اقتصادی ارومیه - سرو با حضور احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در این منطقه مرزی بر زمین زده شد.
منطقه،اقتصادي،عمليات،سرو،اروميه،دارايي،اجرايي،امور،وزير،گمركي

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در جریان سفر یک روزه خود به آذربایجان غربی در آیین آغاز عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی ارومیه _سرو حضور یافت.
صفدری‌زاده، سرمایه‌گذار بخش خصوصی منطقه ویژه اقتصادی ارومیه_سرو در آیین کلنگ‌زنی پروژه گفت: ایجاد منطقه ویژه‌ اقتصادی ارومیه_سرو در منطقه صفر مرزی ایران و ترکیه در دو نقطه 500 متری مصوب شده‌است.
وی گفت: فاز اول منطقه ویژه اقتصادی ارومیه_سرو در صورت صدور کد گمرکی اختصاصی تا دهه فجر سال آینده آماده بهره‌برداری می‌شود.
صفدری‌زاده خاطرنشان کرد: آماده‌سازی زیرساخت‌های لجستیکی، تاسیسات، حصارکشی 21 کیلومتر و الزامات اداری استقرار گمرک در حال انجام است.
گفتنی است؛ وزیر امور اقتصادی و دارایی نسبت به صدور کد اختصاصی گمرک منطقه ویژه اقتصادی ارومیه_سرو در اسرع وقت، قول مساعدت داد.
در این مراسم محمد صادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی و حبیب تربتی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی این استان و همچنین جمعی از مسئولان و اهالی این منطقه حضور داشتند.
کم‌ترین هزینه و فاصله برای عملیات ترانزیتی و گمرکی ‌با ترکیه ‌
سیداحسان خاندوزی وزیر اقتصاد در حاشیه آیین کلنگ‌زنی منطقه ویژه اقتصادی ارومیه ـ سرو در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ‌طبق تعهد سازمان مسئول مدیریت منطقه ویژه، در دهه فجر سال آینده اتمام مرحله اجرایی شدن زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی را اعلام کنیم، اظهار داشت: بخش‌های دیگری از کار حصارکشی و فنس طی 6 ماه و در مدت کوتاه‌تر به سرانجام می‌رسد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه امیدواریم با همت همه دستگاه های مرتبط، یکی از ظرفیت های بسیار خوب آذربایجان‌غربی در جوار مرز سرو و گمرک این منطقه فرصت بی بدیلی برای شرکت های تولیدی ایجاد کند تا در کوتاهترین زمان از مزیت های منطقه ویژه استفاده کنند، افزود: واحدهای تولیدی می توانند در این منطقه با کمترین هزینه و فاصله عملیات ترانزیتی و گمرکی خود را با ترکیه انجام دهند.
وی تصریح کرد: در کنار آغاز عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی ارومیه – سرو، برای تسریع در شروع به عملیات اجرایی و بهره‌برداری از ایکس ری مرز سرو هم تدابیری اتخاذ شده است.
.
انتهای پیام/