خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کاهش 38 درصدی گازگرفتگی در استان تهران در سال گذشته/ خرید 40 دستگاه خودرو سنگین آتش‌نشانی - تسنیم

تسنیم | اجتماعی و حوادث | سه شنبه، 17 بهمن 1402 - 15:41
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اعلام خرید 40 دستگاه خودرو سنگین آتش نشانی، گفت: با توجه به اقدامات فرهنگی و پیگیری هایی که سال گذشته شد 38 درصد گازگرفتگی در استان تهران کاهش پیدا کرد.
تهران،ايستگاه،ايمني،اشاره،تجهيزات،توجه،شهرداري،شهر،محمدي،مدي ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، قدرت‌الله محمدی در آیین بهره‌برداری از دو ایستگاه آتش‌نشانی 135 و 138 (بانوان آتش‌نشان) که عصر امروز با حضور علیرضا زاکانی؛ شهردار تهران، حسین نظری؛ معاون خدمات شهری شهرداری تهران و محمدامین سالاری‌پور؛ شهردار منطقه 16، در قالب نودوهشتمین پویش امید و افتخار برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی و جمعیت شهر تهران، باید سازمان آتش‌نشانی نیز آمادگی لازم را در برابر حوادث داشته باشد.
وی افزود: متاسفانه هر چقدر جلوتر می‌رویم رفتار حریق به سرعت در حال افزایش است و ما هم چاره‌ای نداریم که برای حفظ جان و مال مردم نسبت به افزایش نیروی انسانی، تجهیزات و احداث ایستگاه‌های جدید آتش‌نشانی اقدام کنیم.
مدیرعامل سازمان‌ آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به زمان رسیدن نیروهای آتش‌نشانی در زمان حوادث و آتش‌سوزی‌ها اظهار کرد: رسیدن نیروها طبق استانداردها باید بین 4 تا 6 دقیقه زمان ببرد و با توجه به وضعیت ترافیکی در شهر تهران، نیروهای آتش‌نشان بین 4 دقیقه و 20 ثانیه به محل حوادث آتش‌سوزی می‌رسند و تلاش می‌کنیم که این نرم را نگه داریم.
محمدی با اشاره به مسئله ارتقاء سطح فرهنگی ایمنی در شهر تهران تصریح کرد: در تمام کشورهای دنیا ایمنی موضوع اولشان است و ما با آموزش شهروندی باید این موضوع را فرهنگ‌سازی کنیم تا بتوانیم به سطح بالایی در این حوزه برسیم.
وی ادامه داد: با توجه به اقدامات فرهنگی و پیگیری‌هایی که سال گذشته شد 38 درصد گازگرفتگی در استان تهران کاهش پیدا کرد و ما می‌توانیم این آمار را با فرهنگسازی بیشتر کاهش بدهیم.
مدیرعامل سازمان‌ آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: منطقه 16 به دلیل موقعیت جغرافیایی دارای ساختمان‌های تجاری و بافت فرسوده است و جهت امدادرسانی نیاز به احداث یک ایستگاه آتش‌نشانی بود تا این ایستگاه جدید به صورت پشتیبانی به سایر ایستگاه‌های آتش‌نشانی نیز کمک کند.
محمدی با اشاره به خیابان صابونیان در منطقه 16 تصریح کرد‌: در هفته‌های پایانی سال با توجه به نوع فعالیت این خیابان، شاهد حضور پرشور مردم جهت خرید اقلام مورد نیاز خود خواهیم بود و برای بالا بردن سطح ایمنی، ضرورت داشت که ما یک ایستگاه آتش‌نشانی در این محدوده احداث کنیم.
وی با اشاره به اهمیت بروزرسانی تجهیزات و هوشمندسازی آتش‌نشانی گفت: ما باید بتوانیم در این حوزه به استانداردها نزدیک بشویم.
همچنین باید به این نکته اشاره کنم که در حادثه آتش‌سوزی بیمارستان گاندی، استفاده از نردبان‌های 65 متری کمک بسزایی را برای امدادرسانی داشت.
مدیرعامل سازمان‌ آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به راه‌اندازی ایستگاه آواربرداری و همچنین ایستگاه سیلاب در شهر تهران گفت: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده ایستگاه آواربرداری راه‌اندازی و برخی از تجهیزات آن خریداری شده و ان‌شاءالله تا هفتم مهرماه سال آینده این تجهیزات کامل‌تر خواهد شد.
وی با اعلام خرید 40 دستگاه خودرو سنگین آتش‌نشانی، گفت: این خودروها از خارج از کشور خریداری شده است و همزمان با هفتم مهرماه وارد ناوگان آتش‌نشانی خواهد شد و ان‌شاءالله با خرید این تجهیزات عقب‌ماندگی موجود در آتش‌نشانی حل شود.
انتهای پیام/