خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تدریس موسپیدان پایتخت در پاتوق ویژه سالمندان

تسنیم | اجتماعی و حوادث | سه شنبه، 17 بهمن 1402 - 15:40
معاون شهردار منطقه 6 شهر تهران از آغاز برگزاری کارگاه های آمورشی با بهره مندی از اساتید حوزه سالمندی در پاتوق ویژه سالمندان، خبر داد.
پاتوق،منطقه،شهروندان،سالمند،سالمندان،تهران،آموزشي،اقدام،شهري

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مهدی بصیری با اشاره به پاتوق ویژه سالمندان در منطقه 6 شهر تهران، با بیان اینکه پروژه پاتوق سالمندی اولین اقدام مؤثر در توجه به قشر سالمند محسوب می‌شود، اظهار کرد: این اقدام برای نخستین بار در تهران و در کهنسال‌‌نشین‌ترین بخش تهران اجرایی شد، این پاتوق یک اقدام عملیاتی در دستیابی به عدالت در بهره‌مندی شهروندان جهان دیده از فضاهای شهری است.
وی ادامه داد: ارتقاء نشاط، سلامتی و امید برای شهروندان سالدیده از اولویت‌هایی است که در تنوع برنامه‌های این مرکز مورد توجه ویژه قرار داد و از جمله برنامه‌هایی که در این پاتوق اجرایی می‌شود؛ اجرای برنامه‌های آموزشی در قالب گپ‌وگفت و طراحی بازی‌های مختلف است.
همه اساتید این پاتوق سالمند هستند
معاون شهردار منطقه 6 شهر تهران تصریح کرد: شهروندان منطقه 6 که لقب کهنسال‌نشین‌‌ترین ساکنان پایتخت را به خود اختصاص داده‌اند، ظرفیت عظیمی از تجربه برای مدیریت شهری منطقه نیز محسوب می‌شوند که در همین راستا برای تدریس و اجرای برنامه‌های آموزشی از ظرفیت‌های شناسایی شده بهره می‌گیریم.
بصیری با اشاره به اینکه خوشبختانه این پاتوق با استقبال خوب شهروندان سالمند منطقه همراه است، گفت: یکی از برنامه‌هایی که از سه‌شنبه 10 بهمن ماه در این پاتوق آغاز شده، برگزاری کارگاه‌های آموزشی با بهره‌مندی از اساتید حوزه سالمندی و اجرای برنامه‌هایی مثل بازی های هوش ،گپ‌وگفت و ‌‌‌‌غیره با محوریت مشارکت سالمندان است.
معاون شهردار منطقه 6 ضمن دعوت شهروندان سالمند پایتخت به بهره‌مندی از این فضا گفت: این مکان تنها پاتوق ویژه سالمندان است که سالمندان ضمن بهره‌مندی از فضای آرام آن، می‌توانند در کنار یکدیگر لحظات شاد و خاطره‌انگیزی را تجربه کنند و در مدیریت شهری منطقه سهیم شوند.
براساس این گزارش، این پاتوق در خیابان توانیر، بوستان نظامی گنجوی قرار دارد و ساعت 8 صبح الی 17 عصر آماده پذیرایی از جهاندیدگان است.
انتهای پیام/