خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هزینه سفر هوایی و زمینی به عتبات عالیات چقدر است؟

تسنیم | اجتماعی و حوادث | دوشنبه، 16 بهمن 1402 - 10:40
معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت ضمن اعلام نرخ های سفر هوایی و زمینی به عتبات عالیات گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه، حدود 404 هزار نفر به عتبات عالیات اعزام شده اند که بیانگر افزایش 53 درصدی اعزام ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.
عتبات،ماه،عاليات،سفر،اعزام،تومان،افزايش،زائران

حمیدرضا محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه، حدود 404 هزار نفر به عتبات عالیات اعزام شده‌اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 53 درصد افزایش داشته است.
وی ادامه داد: بیشترین اعزام زائران در آبان ماه بوده و در این ماه حدود 70 هزار نفر به عتبات مشرف شده‌اند؛ در دی ماه به دلیل سرمای هوا و برگزاری امتحانات دانش‌آموزان و دانشجویان، میزان ثبت‌ نام مقداری کاهش یافت با این حال در ماه بهمن به دلیل مصادف بودن با ماه‌های رجب و شعبان، شاهد افزایش مجدد ثبت نام و اعزام زائران هستیم.
معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: در دهه نخست بهمن ماه، 40 هزار نفر برای تشرف به عتبات عالیات ثبت‌ نام کرده‌اند که این رقم نسبت به ماه گذشته افزایش 18 درصدی داشته است.
وی درباره هزینه سفر به عتبات عالیات نیز، گفت: هزینه سفر زمینی به عتبات از مبداء تهران، از 6 میلیون و 200 هزار تومان تا 8 میلیون تومان متغیر است که علت تفاوت قیمت‌ها به کیفیت اتوبوس‌ها و هتل‌ها در عراق مربوط می‌شود.
هزینه سفر هوایی به عتبات نیز از 14 میلیون و 200 هزار تومان تا 16 میلیون و 200 هزار تومان است.
به گفته معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت، هزینه‌های مذکور برای یک هفته سفر به عتبات است.
وی افزود: در ماه‌ شعبان و یک هفته منتهی به این ماه، به دلیل اعمال زیارتی ویژه‌ای که وجود دارد، استقبال زیادی برای سفر به عتبات می‌شود و نه تنها از ایران بلکه مردم عراق و کشورهای همسایه عراق نیز عازم عتبات می‌شوند بنابراین معمولاً هزینه‌ها اندکی افزایش می یابد.
انتهای پیام/