خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

۱۰ کشته در حمله تروریستی به پاسگاه پلیس پاکستان

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | دوشنبه، 16 بهمن 1402 - 09:42
تروریست‌های مسلح بامداد دوشنبه با حمله به پاسگاه پلیس در منطقه دره اسماعیل خان منجر به کشته شدن ۱۰ مامور و زخمی شدن ده‌ها پلیس دیگر شدند.
پليس،حمله،پاكستان،خيبر،پاسگاه،حملات،دره

به گفته یکی از فرماندهان ارشد پلیس پاکستان، ده‌ها مرد مسلح بامداد دوشنبه به یک پاسگاه پلیس در شمال این کشور حمله کردند و دست کم ده پلیس را کشتند.
براساس گزارش العربیه، این حمله چند روز پیش از انتخابات عمومی پاکستان و در بحبوحه حملات متداوم به نامزد‌ها و حامیان احزال صورت گرفت.
اختر حیات گنداپور، فرمانده پلیس خیبر پختونخوا، در مورد حمله به پاسگاه پلیس چودوان در منطقه دره اسماعیل خان به خبرگزاری فرانسه گفت: بیش از ۳۰ تروریست از سه جهت حمله کردند.
تبادل آتش برای بیش از دو ساعت و نیم بین آن‌ها صورت گرفت.
این مقام پاکستانی افزود که در این حمله که پاسگاه پلیس چودوان در منطقه دره اسماعیل خان را هدف قرار داد، ۱۰ پلیس کشته و چهار نفر زخمی شدند.
گنداپور در ادامه گفت که افراد مسلح در جریان حمله خود که تقریباً در ساعت ۱:۳۰ بامداد به وقت محلی آغاز شد، توانستند برای مدت کوتاهی کنترل ایستگاه پلیس را در دست بگیرند.
مناطق مرزی در استان خیبر پختونخوا برای سال‌ها پایگاهی برای شبه نظامیان طالبان پاکستان و داعش بود که از آن‌ها به عنوان محلی امن برای حملات به مقر‌های دولتی و امنیتی استفاده می‌کردند.
پیش از این اداره مبارزه با تروریسم پاکستان در گزارش سالانه خود در اعلام کرد که حملات تروریستی در خیبر پختونخوا در سال جاری منجر به کشته شدن ۱۸۵ پلیس و زخمی شدن ۴۰۰ نفر دیگر شده است.