خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اجرای بالغ بر ۵۰ هزار تن آسفالت در سطح منطقه ۱۷

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | دوشنبه، 16 بهمن 1402 - 09:30
شهردار منطقه ۱۷ با اشاره به مرمت و روکش اساسی آسفالت سطح معابر منطقه طی ۱۰ ماه گذشته، گفت: در این مدت ۵۲ هزار تن آسفالت در ۱۷۷ معبر سطح منطقه اجرا شده است.
آسفالت،منطقه،معابر،سطح،معبر،روكش،شهردار،تن،سيفي

رضا سیفی شهردار منطقه ۱۷ درخصوص آخرین وضعیت اجرای آسفالت در سطح این منطقه گفت: در سال جاری یکی از مهمترین برنامه‌های راهبردی شهرداری تهران در حوزه عمرانی، توسعه زیرساخت‌های معابر شهری، ساماندهی و ارتقاء کیفی آسفالت معابر پایتخت تعیین شده است.
به همین منظور کارشناسان و متخصصان حوزه فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۱۷ در راستای پیشبرد این برنامه به طور مستمر بازدید‌هایی از نقاط و معابر سطح منطقه انجام می‌دهند تا معابری که نیاز به بهسازی و مرمت آسفالت دارند را شناسایی و در اسرع وقت نسبت به مرمت و روکش آسفالت آن، اقدام کنند.
شهردار منطقه ۱۷، تصریح کرد: طی ۱۰ ماه گذشته، ۵۲ هزار تن آسفالت، در ۱۷۷ معبر سطح منطقه اجرا شده است؛ در سال گذشته ۴۰ هزار تن آسفالت در سطح منطقه توزیع شده بود که در ۱۰ ماهه سال جاری بنابر تاکیدات شهردار تهران و با تلاش‌های مضاعف، این رقم به ۵۲ هزار تن رسید؛ بنابراین امسال اجرای آسفالت در سطح منطقه نسبت به سال قبل هم، رکورد زده است که همه این اقدامات در راستای خدمت رسانی مطلوب‌تر به شهروندان و کسب حداکثر رضایتمندی آن‌ها انجام شده است.
وی با بیان اینکه از بین ۱۷۷ معبری که روکش آسفالت اساسی در سطح آن‌ها انجام شده است، ۳۷ معبر به صورت مکانیزه و ۱۴۰ معبر به صورت دستی آسفالت، اجرا شده است؛ اظهار کرد: از مهم‌ترین معبر‌هایی که به صورت مکانیزه، روکش آسفالت اجرا شده است می‌توان به خیابان‌های ابوذر، حمیدعسگری، زمزم، شهسوار شمالی و جنوبی، غدیر قدرتی، ببری، اصغرنژاد و سجاد جنوبی اشاره کرد.
سیفی با بیان اینکه این مقدار تناژ آسفالت، در مساحتی به متراژ ۱۸۵ هزار و ۳۱۶ متر مربع اجرا شده است، تصریح کرد: علاوه بر این ۱۷۷ معبر، در معابر دیگری از سطح منطقه، روکش دستی مقطعی و لکه گیری هندسی اجرا شده است که از جمله مهم‌ترین این معابر، خیابان‌های جهاد و برزو هستند.
گفتنی است؛ طرح جامع ساماندهی معابر شهری با اولویت مناطق کم برخوردار و عملیات بهسازی آسفالت معابر در صورت مساعد بودن شرایط جوی تا پایان سال در این منطقه ادامه خواهد داشت.