خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 10 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آخرین اخبار از ساخت ۴ میلیون مسکن در کشور

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | دوشنبه، 16 بهمن 1402 - 07:06
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: به جرات می‌توان بزرگترین پروژه عمرانی دولت را برنامه احداث ۴ میلیون مسکن عنوان کرد.
ساخت،تامين،دولت،كشور،برنامه،روستايي،واحد،جمالي،پنجاه،عمراني

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛
مهدی جمالی نژاد، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره پروژه های عمرانی دولت سیزدهم اظهار کرد: به جرات می‌توان بزرگترین پروژه عمرانی دولت را برنامه احداث ۴ میلیون مسکن عنوان کرد.
وی افزود: این برنامه که با هدف رفع عقب ماندگی ده‌ها ساله دولت از مداخله موثر در امر مسکن شکل گرفته است با احتساب ساخت مساکن مورد نظر و تامین زیرساخت‌های اساسی و تامین خدمات مورد نیاز این واحدها، از بزرگترین پروژه‌های عمرانی کشور در قبل و بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی محسوب می‌شود و از اهمیت زیادی برخوردار است.
جمالی نژاد درباره ساخت ۴ میلیون مسکن توسط دولت گفت: بر اساس گزارش تقدیمی به رئیس جمهور در ماه گذشته برای بالغ بر یک میلیون و هشتصد و پنجاه هزار واحد مسکونی، زمین مناسب دولت تامین شده که بخش عمده‌ای از آن به صورت انبوه سازی و یا گروه‌های ساخت در حال اجراست.
معاون وزیر کشور ادامه داد: بیش از یکصد و پنجاه هزار واحد به صورت خودمالکی در مناطق شهری با حمایت دولت از طریق صدور مجوز و تامین و پرداخت تسهیلات در حال ساخت است.
بیش از ۵۰ هزار تسهیلات در بافت‌های فرسوده پرداخت شده و در حال ساخت می‌باشد.
علاوه بر آن در بافت‌های فرسوده با مشوق‌های شهرسازانه بالغ بر دویست و پنجاه هزار واحد پروانه دریافت شده و در حال ساخت هستند.
جمالی نژاد افزود: بیش از سیصد هزار واحد روستایی با تسهیلات ویژه دولت در حال ساخت هستند و علاوه بر آن برنامه تامین یک میلیون قطعه زمین روستایی از دیگر برنامه‌هاست که حدود پانصد هزار قطعه آن شناسایی شده و بخشی از آن واگذار و یا در شرف واگذاری می باشد.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور درباره آخرین وضعیت ساخت ورزشگاه بزرگ تهران نیز گفت: یک تفاهم چند جانبه برای تامین زمین، تامین مالی و برنامه ریزی برای اجرا و بهره برداری بین چند بخش اجرایی کشور از جمله شهرداری تهران، وزارت ورزش و سایر دستگاه‌های مسئول در حال شکل‌گیری است که ایجاد یکی از بزرگترین ورزشگاه‌های موجود در سطح منطقه را هدف قرار داده است.
وی گفت: وزارت کشور نیز با محوریت استانداری تهران ضمن پیگیری جهت انجام هماهنگی‌های لازم، شکل‌گیری این برنامه را در افزایش مولفه‌های توسعه و پیشرفت ملی موثر تلقی کرده و آمادگی هرگونه همکاری را در آینده خواهد داشت.