خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

انتظارات ما در مسابقات المپیک جوانان برآورده شد/ شاهد بازگشایی پیست شمشک بعد از چند سال توقف بودیم

باشگاه خبرنگاران | ورزشی | یکشنبه، 15 بهمن 1402 - 23:46
عباس نظریان گفت: ورزشکاران جوان ما در المپیک جوانان اسکی در کره جنوبی نسبت به انتظاراتی که داشتیم خوب عمل کردند.
مسابقات،اسكي،ورزشكار،تيم،خانم،برگزار،حضور،ماه،آلپاين،اعزام،ق ...

رئیس فدراسیون اسکی:
عباس نظریان رئیس فدراسیون اسکی درباره عملکرد ورزشکاران جوان در مسابقات المپیک اظهار کرد: چهارمین دوره مسابقات المپیک جوانان به میزبانی کره جنوبی برگزار شد و در این دوره از مسابقات بیش از ۱۸۰۰ نفر ورزشکار در ۱۵ رشته ورزشی حضور داشتند و کشورمان هم با ۲ رشته ورزشی و به نوعی با ۲ تیم ملی در این مسابقات شرکت کرد.
تیم ملی آلپاین ما متشکل از ۲ ورزشکار خانم و آقا و همچنین تیم صحرانوردی ۵/۷ کیلومتر کلاسیک با ۳ ورزشکار خانم و یک آقا در این مسابقات حضور یافتند.
او افزود: با توجه به برنامه ریزی که کرده بودیم آنچه مدنظر داشتیم محقق شد و ورزشکاران ما در اسکی کراس کانتری یکی از بهترین نتایج ۴ دوره‌ای که مسابقات جوانان برگزار شده بود را به دست آوردند.
ورزشکاران ما شامل امیر عبدالحسن زاده، پرستو آبسالان و ملیکا میرزایی بودند که هر ۳ ورزشکار تبریزی هستند که در این دوره از مسابقات حضور یافته بودند.
عبدالحسن زاده و دختران ما نسبت به انتظاراتی که داشتیم خوب عمل کردند و در بخش آلپاین هم خانم سارینا احمدپور و علی بلوکات حضور داشتند که خانم سارینا احمد پور اسکی خوبی را انجام داد و این ۲ ورزشکار در مسابقات توانستند طبق انتظارات و شرایطی که برای آماده سازی داشتیم نتایج خوبی بگیرند در سطحی که خودشان تمرین کرده بودند.
او افزود: ما الان در اردو‌های تیم‌های آلپاین و صحرانوردی در شمشک هستیم و ماه آینده هم مسابقات قهرمانی آسیا در بخش آلپاین در بخش جوانان برگزار می‌شود و ۲ ورزشکار خانم و ۲ ورزشکار آقا به این مسابقات اعزام می‌شوند و امیدواریم که در این مسابقات نتایج خوبی به دست آورند.
مسابقات انتخابی هفته گذشته برگزار شده و نفرات مشخص شد و ان شا الله در ماه آینده به مسابقات اعزام می‌شوند.
رئیس فدراسیون اسکی گفت: همزمان در پیست شمشک یک دوره آموزشی اسکی موگول با مدرسی مربیان ژاپنی دارد برگزار می‌شود که در این کمپ ۲۰ ورزشکار از سراسر کشور حضور دارند و در واقع در حال یادگیری اسکی موگول هستند و نمایندگان ژاپن یک هفته است که در حال آماده سازی این تیم هستند و این تیم هم فروردین ماه به کمپ ایتالیا اعزام خواهد شد و ۲ نفر از برترین‌های این رشته در مسابقات انتخابی تیم ملی به این مسابقات می‌روند.
نظریان تصریح کرد: ضمن اینکه ماه آینده ما مسابقات قهرمانی جهان داریم و تیم هاکی روی یخ که پسران ما به بوسنی هرزه گوین اعزام خواهند شد و دختران ما اول فرودین به قرقیزستان برای قهرمانی آسیا می‌روند.
همچنین جوانان ما به مسابقات قهرمانی آسیا در تاشکند در اردیبشهت ماه می‌روند و این برنامه‌هایی هست که در حال انجام و پیگیری است.
علاوه بر این، با بازگشایی پیست شمشک جا دارد از همه عوامل و دست اندرکاران و تمام کسانی که کمک کردند این پیست بعد از چند سال توقف در سال جاری باز شود تشکر کنم و امیدوارم از این ظرفیت برای رشد و بهبود اسکی بتوانیم استفاده کنیم.